İmkanı olmayan ‘Kanser Hastalarına’ sahip çıktılar..

İmkanı olmayan ‘Kanser Hastalarına’ sahip çıktılar..
28.07.2020
A+
A-

Türk Kanser Derneği,Edirne Valisi Ekrem Canalp’e bir mektup göndererek ilimizdeki imkanı bulunmayan kanser hastalarının tedavisini İstanbul’da ücretsiz olarak Kanser Yaşam Merkezinde üstleneceklerini bildirdi.

Türk Kanser Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Burak Duruman, Edirne Valisi Ekrem Canalp’e gönderdiği mektubunda, “ Türk Kanser Derneği, 1964 yılında kurulmuş, Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşları  başında gelmektedir. T.C. Bakanlar Kurulu’nun 1964/6-3728 sayılı  kararı ile “Kamu Yararına Çalışan Dernekler” kapsamına  alınan ve 74/8750 sayılı kararı ile “Türk” adının kullanım  hakkına da sahip olan Türk Kanser Derneği, kurulduğu günden bu yana 2.000.000’dan fazla vatandaşımızın, kanserle mücadelesinde maddi ve manevi olarak yanında olmuştur.

İstanbul dışından sevk edilen kanserle mücadele eden halkımız ve aileleri, İstanbul’da, kalacak yerleri olmadığı için; uygunsuz koşullarda tedavilerine devam etmeye çalışmaktadırlar. Şişhane’de bulunan merkez binamızda imkanı kısıtlı olan bu hastalarımız için Aralık 2017’de Mucizeyi Konaklama ve Yaşam Merkezini hizmete açmış bulunuyoruz. Kanser hastalarımızın kendilerini evlerinde gibi hissettikleri huzur ve konfor dolu Mucizeyi Konaklama ve Yaşam Merkezi’mizde, hastalarımıza  tamamıyla ücretsiz olarak ;Refakatçisi ile konaklama – 7/24 sıcak su,- 3 öğün yemek ve beslenme danışmanlığı,- Onkoloji koçluğu,- Güvenlik, internet erişimi- Hobi ve beceri edindirme kursları,- Hastaya ve refakatçisine özel/bireysel psikolojik destek gibi yaşamsal hizmetler verilmektedir.Pandemi sürecinde de hastalarına tüm önlemlerimizi alarak hizmet vermiş olup şu anda da hijyenik ortamda hizmetimize devam etmekteyiz.

Daha çok ihtiyaç sahibi hastamıza ulaşabilmek adına Mucizevi Konaklama ve Yaşam Merkezi hizmetimizin, İlinizde / ilçenizde / mahallenizde yaşayan vatandaşlarımıza duyurulması ve ihtiyaç sahiplerinin, derneğimize yönlendirilmesi konusunda, kıymetli destekleriniz hususunu bilgilerinize arz ederim.Başvurmak isteyen vatandaşlarımız bize 0 212 238 30 30 numaralı telefondan ulaşabilirler.”denildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.