İnci, “Bu yıl sahiller boş kaldı”

İnci, “Bu yıl sahiller boş kaldı”
03.10.2020
A+
A-

Edirne Genç iş adamları Derneği Başkanı Hakan İnci, Edirne sahil turizmi ile alakalı açıklamada bulundu. Toplantıda Başkan Hakan İnci, Covid-19 sebebiyle bu yıl geçen seneye göre sahillerin boş kaldığını doluluk oranının yüzde 60’larda olduğunu, sevindirici olanın herhangi bir Covid-19 vakası yaşanmadığı dile getirildi.

“EN AZINDAN BU SEKTÖRDEN EKMEK YİYENLERİN İSTİHDAMI SAĞLAYACAK KADAR KAZANDIK”

Pandemi sebebiyle bu yıl yeterli kazanç olmasada seneye daha iyi bir süreçle karşılaşacaklarını umduğunu söyleyen Başkan Hakan İnci“Biz zaten aile olarak Saros Körfezi’nde bir tesis işletiyoruz. Bu sene Nisan, Mayıs ayında bu işin hiç olmayacağını da kabullenmiş durumdaydık. Gerek Erikli sahilinde gerek Yayla gerek Enez, Vakıf, Gülçavuş sahillerimizde hiç sezon da olmayabilirdi. Hiç açılmayabilirdi. Sezon haliyle biraz geç başladı. Daha önceleri Haziran ayındaki doluluk oranını bu sene tabi ki göremedik. Eylül ayındaki müşterilerimizin çoğunluğu Bulgar vatandaşlardı. Bu sene onları da göremedik. Ama en azından bu sene biz sahilde iyi kötü bu sektörden ekmek yiyen arkadaşlarımızın istihdamını sağlayacak kadar para kazandık. İşletmemizin genel giderlerini karşılayacak kadar da para kazandık.

Hiç de olmayabilirdi. O yönden bu sezon çok da iyi geçmedi ama diğer yıllara oranlarsak yüzde 50, yüzde 60 oranında bir doluluk yaşadık. Sevindirici olan şuydu. Bilindiği üzere o bölgeyi tercih eden insanlarımızın yüzde 90’ı İstanbul merkezli geliyor. Hiçbir tesisimizde bir pandemi vakası yaşanmadı. Tesislerimiz hem Kaymakamlıklar hem de İl Sağlık grupları tarafından periyodik olarak denetlendi. Sağlıklı, sorunsuz bir sezon atlattık diye düşünüyorum. İnşallah önümüzdeki yıl daha iyi olacak. Bu seneki sloganımız şu: ‘Hiç olmayabilirdi.’”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.