Irkçı, Lagos’ sert tepki

Irkçı, Lagos’ sert tepki
01.02.2020
A+
A-

AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda (AP) Türk Bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a tepki gösterdi. Başkan İba, “Bu küstah şahsiyete ve onun düşüncesindekilere atalarımız yıllar önce gereken dersi vermişti.” Dedi.

Yunan adalarındaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda AP Yunan milletvekili Ioannis Lagos konuşmasının ardından Türk bayrağını yırtmıştı. Söz konusu faşist eyleme ise tepkiler çığ büyüyor. Küstah vekile AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba’da yazılı bir açıklama ile tepki gösterdi.

Türk Bayrağına yapılan küstah saldırıyı kınadığını ifade eden AK Parti Edirne İl Başkanı İba, “Bu küstah şahsiyete ve onun düşüncesindekilere atalarımız yıllar önce gereken dersi vermişti. Rengini şehit kanlarından alan Türk bayrağımıza yapılan her saldırıya gereken ceza neyse tarih boyunca verilmiştir. Bu çirkin eylem hem ırkçılıktır, hem de demokrasi değerleriyle örtüşmemektedir.

Ancak ben eminim ki bu davranış Yunan halkını da üzmüştür. Çünkü bizim için komşuluk değerleri çok önemlidir.  Provokatif eylem nedeniyle AP’nin bu şahsiyete gereken cezayı vermesini bekliyoruz.”  Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.