Jandarma Maske ve Eldiven Takmayanları affetmedi…

Jandarma Maske ve Eldiven Takmayanları affetmedi…
21.05.2020
A+
A-

Babaeski İlçesi’nde Jandarma Komutanlığı Ekipleri, kırsal alanda “Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması” kapsamında yaptığı denetimlerinde yeni tip koronavirüs salgın hastalığı tedbirlerine uymayan işletme sahiplerini affetmedi.

İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, “Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması” kapsamında yaptığı denetimlerde, Babaeski İlçesine bağlı Minnetler Köyü’nde saat 08.45 sıralarında, (65) yaş üzeri İ.K. isimli şahsın işletmesinde maske ve eldiven takmadan satış yaptığını tespit etti.Alpullu Beldesi’nde ise saat 16.45 sıralarında, fırınında yapılan kontrolde, D.E.Ç. isimli şahsın ve İ.M.C.  isimli şahsın maske ve eldiven takmadan çalıştığını tespit etti.

İlçe Jandarma Ekipleri, iş yerlerinde ve fırında maske takmadan çalışan kişilere 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında, kişi başı 3 bin 150 TL olmak üzere,  toplam 9 bin 450,00 TL idari yaptırım uygulanması maksadıyla ceza keserek, tanzim ettiği tutanakları ise Babaeski Kaymakamlığına gönderdi. Haber: Metin Karakuş/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.