Kadın Çalışır mı?

Kadın Çalışır mı?
06.10.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı,  kendisinin sürekli diğer işletmeler gibi kadın işletmeleri gözlemlediğini, Edirne’de kadın işletmecilere her türlü destek olunduğunu ve  ‘kadın çalışır mı’ diye cinsiyet ayrımcılığının hiç olmadığını belirtti.

Kadına şiddet ve erkek kadın ayrımı konularının gündeme geldiği şu günlerde, Edirne’nin kadına olan saygısı ve eşit bakışı herkesin göğsünü kabarttı. Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısı ve modernliği ile anılan Serhad Şehri Edirne’de, kadın işletmecilere hem devlet hem çevre tarafından verilen desteğin günden güne arttığı öğrenildi. Edirne’de kadınların kendi hemcinsi olan işletmecilere daha fazla destek olduğunu söyleyen Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı “ Aslında esnaf kadın, erkek gözüyle bakmıyor işletme sahibine. İşletme ne ise ona göre bakıyor. Bizde artık ‘kadın çalışır mı’ diye bir şey yok. Kadınlarımız epey destekleniyor” şeklinde sözlerine yer verdi.

“BİZDE ‘KADIN ÇALIŞIR MI?’ DİYE BİR ŞEY YOK”

Edirne’de kadın işletme sahiplerinin sürekli desteklendiğini, cinsiyet ayrımcılığı yapılmadığını dile getiren Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Özlem Takındı “ kadınlarımız epey destekleniyor. KOSGEB belgesi aldı kadınlarımız. Hatta bendede var. İleriye doğru emekli olunca kadın olarak bir işletme açarsam kullanırım diye. Aslında esnaf kadın, erkek gözüyle bakmıyor işletme sahibine. İşletme ne ise ona göre bakıyor. Biz bunun avantajını Edirne’de bu şekilde görüyoruz. Edirne’de kadın erkek eşit görülüyor. Kadın kadına destek olduğu gözle görülür durumda. Mesela ben karşımdaki işletmeden yemeğimi yiyorum, çünkü onu bir kadın işletiyor. Bir kadınsa o işletmenin sahibi biz yönlendirmelerimizi ona göre yapıyoruz. Kendi kişisel çabamızla reklamını ona göre yapıyoruz. Kadınlar, kadınlara destek oluyorlar aslında işletme konusunda. Biz kadın esnaflarımız konusunda herhangi bir taşkınlık duymuyoruz, yada kadına yönelik taşkınlıkta duymuyoruz. Buranın sahibi kadın diyerek gelip kadınlar yada erkekler taşkınlık yaratmıyorlar. Bizde artık ‘kadın çalışır mı’ diye bir şey yok. İşletme sahibi kadın yada erkek olduğu önemsenmiyor. Hatta kadınlar kendi ayakları üzerinde dursunlar diye daha fazla destek olunuyor”dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.