Kalplerinde Azerbaycan Sevgisi

Kalplerinde  Azerbaycan Sevgisi
02.10.2020
A+
A-

Edirne İstiklal Okulu öğrencileri, Ermenistan ile savaş halinde olan Azerbaycan’a yaptıkları resim ve şiirleri PTT kargo aracılığıyla İstanbul’da ki Azerbaycan başkonsolosluğuna gönderdi. Okulun 5. Sınıf öğrencileri Sosyal Bilgiler dersinde Azerbaycan’a destek olduklarını gösteren şiirler yazıp, Azerbaycan ve Türkiye bayraklarının bulunduğu resimler yaptı.

“İKİ DEVLET TEK MİLLET”

Türkiye Cumhuriyeti’nin bu minikleri olduğu sürece sırtının yere gelmeyeceğini söyleyen Türk Ocakları Edirne Şube Başkanı ve İstiklal Ortaokulu Müdürü Yakup Öz” ülkemizde yediden yetmişe tüm  vatandaşlarımızın kalbi şu an Azerbaycan için atıyor. Yüce Türk milleti her zaman tarihte olduğu gibi bugün de Azerbaycan halkının yanında 2 Devlet, tek millet diyerek her zaman sahip çıkmıştır. Bugünlerde de yine tüm Türkiye’de bütün vatandaşlarımız Azerbaycan’ın yanındadır. Küçük kalpler bugün Azerbaycan için atıyor. Bu çocuklar milli bir ruhun tekrar doğmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu gençler olduğu sürece bu minikler olduğu sürece hiçbir zaman sırtı yere gelmeyecek ve Dünya’da lider bir ülke haline gelecektir. Bundan eminiz.

Kendilerine, ailelerine ve öğretmen arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. Yazılan şiir ve resimler Azerbaycan konsolosluğuna gönderilecek. Daha sonra da Edirne basınında çıkan haberleri de Azerbaycan milletvekili Ganira Paşayeva’ya göndermeyi düşünüyoruz. Daha önce Türk Ocakları olarak Edirne’de kendisini misafir etmiştik. İyi bir diyaloğumuz var. Orada da daha farklı yerlerde bunun yansıması olacaktır”dedi.

“MİNİK KALPLERİN AZERBAYCAN İLE ATMASINA VESİLE OLDUK”

Müdür Öz”Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim devam ediyor. Çocuklar sosyal bilgiler dersinde dersi tanıma konulu bölüm var. Orada da öğretmen arkadaşlarımız yeri gelmişken Azerbaycan konusunu işliyordu. Gündem oluşmuşken sosyal bilgiler dersini tanıma kısmında o minik kalplerin Azerbaycan ile atmasına vesile olduk. Bu anlamlı düşüncelerinden dolayı da öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi. Edirne İstiklal Ortaokulu öğrencisi İlknur Irmak’ın , okul önünde okuduğu Kardeşlik adlı şiiri ise duygu dolu anlara sebep oldu.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.