Kaymakam Elmacıoğlu, Trafik Denetimi yaptı…

Kaymakam Elmacıoğlu, Trafik Denetimi yaptı…
01.08.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu, Kurban Bayramı’nın 1.günü Trafik Denetleme Büro Amirliği Polis Ekipleri ile birlikte seyahat eden yolculara Corona virüs tedbirleri kapsamında “Trafik Denetimi” yaptı.

Kurban Bayramının 1.günü, İlçenin İstanbul Caddesi ve D-100 Karayolu Lüleburgaz ve Edirne girişlerinde yapılan Trafik denetimine, Kaymakam Şenol Levent Elmacıoğlu, İlçe Emniyet Müdür Vekili İbrahim Kartal, İlçe Jandarma Komutanı J.Teğmen Serhat Özfidan, Trafik Denetleme Büro Amiri Yaşar Ekici, Trafik Polisleri ve Jandarma Trafik ekipleri ile birlikte katıldı.

Denetim esnasında seyahat eden sürücülere, “Yaşam kemeri, seni hayatta tutar, sevdiklerine bağlar” sloganı yazılı el broşürleri dağıtan,  Coronavirüs tedbirlerine uyulması konusunda kolonya ve dezenfektan sıkan Kaymakam Elmacıoğlu, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi.

Kaymakam Elmacıoğlu, “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile şuan da Bakan, Bakan Yardımcıları, tüm Valiler ve tüm Kaymakamlar, Kurban Bayramının birinci günü kazaların en az asgari seviye indirilmesi amacıyla ve aynı zamanda bir farkındalık oluşturmak için böyle bir denetleme yapıyoruz. Sembolik olarak ta mülki amirler bu denetime katılıyorlar. Az evvel ifade ettiğim gibi amacımız Ülke genelinde yaşanan trafik kazaları asgari seviyeye indirmektir. Konjoktürel olarak Covid-19 ile ilgili vatandaşlarımıza uyarılarda bulunmak. Biliyorsunuz birkaç senedir trafik kazalarımız hem yeni yapılan duble yollarımız sayesinde hem de gerçekten Bakanlığımızın başarılı alışmaları sayesinde istatistik olarak, gittikçe aşağıya doğru inmektedir. Bundan 10-15 sene önce trafik kazalarında kaybettiğimiz vatandaşlarımızın sayısı bir hayli fazlaydı. Her bayramda insanlar televizyon karşısında acaba bu bayram kaç vatandaşımız hayatını kaybettiği diye dinliyorlardı. Şu son yıllarda yapılan başarılı uygulamalarla ve denetimlerle, radar denetimleri, trafik denetimleri, maket trafik polisi araçları, maket trafik polisleri, yollarımızın duble yol olması gibi nedenlerle trafik kazalarının sayıları ülke genelinde daha aşağılara indi. Bu yeterli tabi yeterli değil, daha da iyi olacak inşallah, ben bu vesile ile herkesin Kurban Bayramını kutluyorum, Covidsiz bayramlar diliyorum.” Haber: Metin KARAKUŞ/                    

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.