Kaymakam Özarslan için veda yemeği düzenlendi…

Kaymakam Özarslan için veda yemeği düzenlendi…

İçişleri Bakanlığı’nın Ankara’daki Mülkiye Müfettiş Kurulu Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirdiği Mülkiye Müfettişliği sınavları sonucu yazılı ve sözlü sınavı kazanarak Mülkiye Müfettişi olan Babaeski Kaymakamı Hakan Özarslan için veda yemeği düzenlendi.

Babaeski’nin, çalıştığı yerler içinde kendisi için en rahat, en huzurlu bir İlçe olduğunu belirten Kaymakam Hakan Özarslan, yaptığı veda konuşmasında; “Bu akşam burada benim Mülkiye Müfettişi olmam nedeni ile düzenlenen veda yemeğine katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tabii Babaeski İlçesinde kısa bir süre çalıştık, 6 ay geçici görevlendirme ve 1 senesi normal kararname ile yaklaşık 1,5 yıl kaldık Babaeski’de ve bu nedenle en az görev yaptığım İlçe Babaeski olmuş oldu.

Çünkü genelde gittiğimiz İlçelerde en az 2,5 veya 3 sene görev yapıyoruz. Tabii Mülkiye Müfettişliği sınavı açılınca, bizim de beklediğimiz bir kamu göreviydi. Bu fırsatı kaçırmayalım, değerlendirelim dedik çünkü yaşımız geçiyor. Olursa olur ve son şansımızı deneyelim dedik. Çok şükür Allah nasip etti. Tabi buradan ayrılırken insanların bana göstermiş olduğu sevgiyi hiç unutmayacağım. Herkes; “Çok erken oldu, keşke biraz daha kalsaydınız, Sayın Kaymakamım” diyor. “Biz sizleri seviyoruz” diyorlar. Tabi ayni duyguları ben de paylaşıyorum.

Babaeski gerçekten çalıştığım yerler içinde benim en rahat huzurlu çalıştığımı bir ilçeydi. İnanın 1,5 sene içinde herhangi bir siyasi partiden, her hangi bir vatandaştan, belediye başkanlarından, muhtarlarımızdan, kamu kurum ve kuruluşlarımızın müdürlerinden, sivil toplum örgütü başkanlarımızdan, her hangi bir bizi üzücü talep gelmemiş ve o nedenle ben onlara bize göstermiş oldukları bu kolaylıktan dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün artık ayrılış yaptık, şuanda Kaymakamlık mesleğimiz bitmiştir.

Artık Mülkiye Müfettişi olarak görevime devam edeceğim. Tabii ki müfettiş değince biraz itici geliyor, fakat bizi tanıyanlar bu görevi her hangi bir şekilde vicdanımızın sesini dinleyerek, yapacağımızı biliyorlar. Bugün artık sizlerle ayrılacağız ve yeni görevimiz dolayısıyla Ankara’ya yerleşeceğiz. Sizler Ankara’ya geldiğiniz de beni her zaman araya bilirsiniz. Sizleri Ankara’da misafir etmekten, sizlere yardımcı olmaktan büyük onur duyarım. Bana 1,5 senedir göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

Konuşmanın ardından, Kaymakam Özarslan’a, İlçede ki çalışmalarından dolayı, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Özgür Parıltı, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sebahattin Öner, Ziraat Odası Başkanı Şahin Arslan ve Muhtarlar adına İbrahim Demir plaket ve çeşitli hediyeler takdim ettiler.

Belediye Tansa Kır Lokantasında düzenlenen veda yemeğine; 1.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan İlhan, Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, Cumhuriyet Başsavcısı Emre Beşiktepe, Kırklareli Üniversitesi Babaeski Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğretim Görevlisi Kemal Taysı, Büyükmandıra Belediye Başkanı Ersan Çölgeçen, Karahalil Belediye Başkanı Aykut Yakut, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Yakup Bakıcı, Tüm Kamu Kurum ve Kuruluş Mensupları, İlçe Siyasi Parti Temsilcileri, Odalar, Birlik, Mesleki Kuruluş Temsilcileri ve Muhtarlar katıldı.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.