‘Kazanımlarını sonsuza dek yaşatacağız’

‘Kazanımlarını sonsuza dek yaşatacağız’
28.10.2019
A+
A-

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Edirne Şubesi Cumhuriyet’in 96’ıncı yıldönümünü kutladı. Çağ dışı kurum ve düşünceleri tarihe gömen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadele arkadaşlarını saygıyla anan Cumhuriyet Kadınları, “Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyeti anlamak ve anlatmak, kazanımlarını koruyarak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımak ve Laik Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını, sonsuza dek, yaşatacağız, kararlıyız” dedi.

CKD Edirne Şubesi, Cumhuriyet’in 96’ıncı yıldönümünü bayraklarla ve Atatürk resimleriyle donattığı dernek binasında kutladı. Başkan emekli Öğretmen Mine Hepgüllü dernek yönetimi adına yaptığı açıklamada özetle şu ifadelere yer verdi:Bağımsızlık mücadelemizin görkemli ürünü olan, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yılındayız. Cumhuriyet Bayramımız, Kutlu Olsun.” Çağ dışı kurum ve düşünceleri tarihe gömen, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve mücadele arkadaşlarını saygıyla anıyoruz.

Cumhuriyet’i var eden tüm değerler, bir bir elimizden kayıyor. Ulusal birliğimiz ve bağımsızlığımız, ciddi bir tehlike ile karşı karşıya bulunuyor.  Aydınlık günlere erişmek için, yine kendi geçmişimize ve önderlerimize kulak vermek zorundayız. Bizler, kendi gücümüze güveneceğiz. Yok olmayacağız, halkımızın bölünmesine, birbirine düşman edilmesine, İzin vermeyeceğiz.Bugün, 96. yılda; Cumhuriyetimizi ve değerlerini, savunmaya daha çok ihtiyacımız olduğunu, görüyoruz. Çünkü Cumhuriyet’in bulunduğu sıkıntıları, sorunları kaygıyla, görüyoruz ve yaşıyoruz. Görev ve sorumluluklarımız çok büyük. İç ve dış güçlerin iş birliği ve dayatması sonucunda, bağımsızlığımız, ulusal sınırlarımız, Laik Cumhuriyet’imiz, yara üstüne, yara alıyor. Ekonomik ve sosyal sorunlarımızı, Türkiye’ye yönelik tuzakları, tehditleri, el ele vererek aşacağımıza inanıyoruz.  

Cumhuriyet Kadınları Derneği Edirne Şubesi olarak; Atatürk’ün en büyük eseri olan Cumhuriyeti anlamak ve anlatmak, kazanımlarını koruyarak, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşımak ve Laik Cumhuriyetimizi ve kazanımlarını, sonsuza dek, yaşatacağız. Kararlıyız. Bizim yolumuzu aydınlatan Cumhuriyet’tir. Cumhuriyet, bir kadın Devrimidir. Biz, Cumhuriyet’in yollarında yürüdük. Okullarında okuduk, öğrendik, birey olduk. Topluma karıştık, çalıştık, kazandık. Biz Cumhuriyet’in kızları, kadınları, anneleri olarak, Cumhuriyet ve değerlerine, geleceğimize hep birlikte sahip çıkacağız. Söz veriyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.