Kırmızı Işık hak getire…

16.07.2019
A+
A-

Edirne’de Haziran ayında yayalara uygulanan kırmızı ışık ihlal cezasının hala bazı vatandaşları caydırmadığı görüldü. Edirne Emniyet Ekipleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz haziran ayında Trafik Kanununun 68/1 maddesi kapsamında kırmızı ışık ihlali sebebiyle 19 yayaya 108 lira para cezası kesilmişti Ancak aradan daha tam 1 ay geçmesine rağmen hala Edirne’nin en işlek trafiği olan Bankalar Caddesinde bir çok vatandaş kırmızı ışığı beklemek yerine trafiği tahliye atarak karşıya geçmeye devam ediyor.

Bazı vatandaşların ise İ çişleri Bakanlığının başlattığı “öncelik yayanın, öncelik hayatın” temalı yayaya öncelik uygulamasının yanlış anlaşıldığı konuşulanlar arasında. Bir çok araç sürücüsü yayaya kırmızı yanan yerde yayanın geçmeye kalkışması sonucu kavga ettiklerini belirtti.

Sürücüler yayaların hala ışık olmayıp, yaya geçidi olan yerde yayanın geçiş üstünlüğü olduğunu bilmediklerini, bu yaya önceliği uygulamanın kendilerine kırmızı yanarken bile geçebileceklerini zannettikleri konusunda tartışmaları olduğunu dile getirdiler.

 

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.