Kızılay’dan evi yanan aileye yardım

Kızılay’dan evi yanan aileye yardım
07.07.2020
A+
A-

Türk Kızılay Babaeski Temsilciliği, Babaeski İlçesi’ne bağlı Müsellim Köyü’nde geçtiğimiz günlerde evi yanan aileye yardım elini uzattı.

Babaeski İlçesi’ne bağlı Müsellim Köyü’nde, geçen gün şarja takılı telefon bataryasının patlaması sonucu çıkan yangında evi yanan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen Süleyman Taylan ve ailesi, Türk Kızılay Babaeski Temsilcisi Gülsüm Kaynaklar, Yönetim Kurulu Üyesi Seyhan Hacıoğlu ve Kızılay Gönüllü Üyesi Hasan Kala tarafından ziyaret edilerek, Türk Kızılay’ı tarafından gönderilen yardım malzemeleri kolileri teslim edildi.

Türk Kızılay Babaeski Temsilcisi Gülsüm Kaynaklar, burada yaptığı açıklamada; “Babaeski İlçemize bağlı Müsellim Köyümüzde çıkan yangında evi yanan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen vatandaşımızı ziyaret edip, geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Türk Kızılay’ımızın göndermiş olduğu gıda ve çeşitli giyecek yardım malzemelerini verip, diğer ihtiyacı olan işlemler için gerekli olan belgeleri aldık. İmkanlarımız dahilinde yardımlarımız sürecektir.” Dedi.

Evi yanan Süleyman Taylan, yardım eli uzatan Türk Kızılay Babaeski Temsilcisi Gülsüm Kaynaklar ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür ederek, “Bu zor günümüzde yanımızda olan, halimizi hatırımızı soran, desteklerini esirgemeyen, yaralarımızı bir nebze olsun saran Kızılay’dan Allah razı olsun.” dedi.Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.