Korono virüs şüphesiyle Polis harıl harıl onu aradı

Korono virüs şüphesiyle Polis harıl harıl onu aradı
18.03.2020
A+
A-

Bir Bankanın  personeli bir TIR Şoförünün bankaya geldiğini ve parasal ,işlem yaptıracağını ve kendisine koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina süresine uymadığını söylediğini belirterek polisi aradı.İhbarı alan polis heryerde şahsı aramaya başladı.Çok geçmeden şahıs Meteoroloji Müdürlüğünün orada yakaladı.   

TIR şoförü polis ekipleri tarafından gerekli tetkikleri yapılması için ambulans çağırıldı şahıs  özel giysili   112 acil sağlık ekibine teslim edildi.

Edinilen bilgiye göre; Almanya’dan gelerek Kapıkule Sınır Kapısından yurda giren TIR şoförü K.Y., gümrük sahasında yetkililer tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 günlük karantina süresi olduğunu bildirdiler. 14 gün süre ile evde kalması şartı ile bırakılan K.Y. ardından para yatırmak için bankaya gitti.

Banka personeline ‘karantina süresi’ olduğunu söylemesi üzerine hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bilgi verildi. Hemen oley yerine gelen Yunus ekipleri K.Y. Meteoroloji İ l Müdürlüğü karşısında bulunan otoparkta tedbir amaçlı gözaltına aldı. Polis ekipleri ardından K.Y.’yi tetkikleri yapılması için ambulansla gelen özel kıyafetli 112 sağlık ekibine teslim etti. 1.Murat Devlet Hastanesine götürülen TIR şoförü K.Y.’nin durumunun iyi olduğu öğrenilirken, yapılan tetkiklerde ise herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.