Lalapaşa’ya Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği

Lalapaşa’ya Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği
30.09.2020
A+
A-

Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği kuruldu. Dernek Başkanı Zafer Sezgin Geldi ve yönetimi ilk basın toplantısını yaparak derneğini kamuoyuna tanıttı. Dernek yönetimi ilk faaliyet olarak da anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerine 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının başladığından Zekâ Oyunu hediye etmeyi planladıklarını açıkladı.

Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği kuruldu. Başkan Zafer Sezgin Geldi, Başkan Yardımcısı Metin Tekirdağlı, Genel Sekreter Nedim Zobar, Muhasip Üye Fatih Kuşoğlu, Üyeler; Özlem Uzdur, Halil Küp ve Nursu Geldi ilk faaliyet olarak anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerine yeni öğretim yılında zekâ oyunu hediye edecek. Başkan Geldi ve yönetimi dün ilk basın toplantısını yaparak derneklerini ve amaçlarını kamuoyu ile paylaştı. Başkan Geldi derneklerini tanıtarak şunları söyledi:”İlimizin şirin İlçesi Lalapaşa’ya gönül borcumuzu ödemek niyetiyle bazı arkadaşlarımızla birlikte oluşturduğumuz ve sivil toplum kuruluşu olarak faaliyete geçen Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği  ile ilgili sizler aracılığı ile kamuoyunu bilgilendirmek üzere toplanmış bulunmaktayız.Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak derneğimizin öncelikli amacı okullarda başarılı fakat maddi durumu iyi olmayan öğrencilere küçük de olsa bir destek olmaktır.

Bu nedenle ilk faaliyet olarak ilçemizde bulunan İlköğretim okullarında eğitim hayatına yeni başlayan anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerine 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının başladığından derneğimiz tarafından Zeka Oyunu hediye etmeyi düşünüyoruz. Bununla ilgili gerekli girişimlerde bulunduk. Önümüzdeki günlerde bu faaliyeti gerçekleştirerek onlarla bir araya gelmeyi planlıyoruz.

Ayrıca dernek olarak kültürel ve yardımlaşma adına da yapmak istediğimiz birçok projemiz var. Bunları da zaman zaman siz basın emekçileri vasıtasıyla kamuoyuyla paylaşacağız.”

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.