Mera ücretine ilk tepki Akgün’den geldi

Mera ücretine ilk tepki Akgün’den geldi
26.05.2020
A+
A-

Tarım sektöründe önde gelen üretici siyasetçi eski Ziraat Odası Meclis Başkanı Erdal Akgün,Meralar için hayvanlardan ücret alınmasına ilk tepkiyi koydu.

Akgün,bunun hayvan yetiştiriciliğini ortadan kaldırmaya yönelik bir uygulama olduğunu söyledi.

Akgün, “Bunun adı ben size bu hayvancılığı yaptırmayacağım anlamına geliyor hergün darbe yiyen köylüye bu  en büyük darbe olur. Sadece birilerinin kullanmasının önünü  açar buda normal üreticinin kullanmasına engel anlamına gelir yani AKP’ nin parayı veren düdüğü çalar politikalarına biri daha ekleniyor para, para.köyünde hayvancılık yapan küçük üreticiye ben seni meraya çıkartmayacağım demek meraların bir  anlamda büyük sermayeye peşkeş çekilmesidir ben size bu hayvancılığı yaptırmayacağım diyor AKP  herzamanki gibi zenginden yana alınmış bir karar olarak görüyorum.Yazık ama çok yazık

Meralar için her yıl köylü cebinden ödeyerek gübre atıyor. Meraya bakım yapıyor ve bunu herkes  biliyor. Peki bu neyin nesi. Demek ki siz hayvancılığı terk edin.Rant kimdeyse o yapacak demektir.Yani hayvancılık yaptırmamak dır bu küçük üreticiyi ortadan tamamen kaldırcak demektir.Yazıklar olsun” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.