MHP, “Doğu Türkistan Zulüm Altında”

MHP, “Doğu Türkistan Zulüm Altında”
04.01.2020
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, Çin’in Doğu Türkistan Türküne katliam yaptığını belirterek, “Ağır ve kalleş bir Türk katliamı yapılıyor. Bu soydaşlarımıza; MHP’den, Ülkücülerden ve Türk Milliyetçilerinden başka sahip çıkan ne yazık ki yoktur” dedi.

MHP Edirne İ l Başkanı Zakir Tercan, yaptığı açıklamada, Çin’in Uygur Türklerine yönelik uyguladığı politikalara tepki göstererek, Türkiye’ye ümit bağlayan Uygar Türkleri, Irak Türkmenleri, Suriye Türkmenleri, Doğu Türkistan’da çaresiz ve sahipsiz olduğunu söyledi. Son olarak Doğu Türkistan Türklerine yönelik ağır ve kalleş bir Türk katliamı yapıldığını belirten MHP İl Başkanı Tercan, “Bu soydaşlarımıza; MHP’den, Ülkücüler’den ve Türk Milliyetçilerinden başka sahip çıkan ne yazık ki yoktur. Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan Türklerine uzun yıllardan beri zulüm devam ediyor”

Müslüman Doğu Türkistan Türklerinin yaşam mücadelesi verdiğinin altını çizen Tercan, “Bu mücadelenin bir tarafında, asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır. İsa Yusuf Alptekin’den sonra Türkistan Bayrağını devralan Rabi Kadir “Nasıl Araplar Filistin davasına sahip çıkıyorsa, Türkiye’deki soydaşlarımıza sahip çıkmalıdır” diye haykırıyorlar” dedi. Çin polisi tarafından, 28 soydaşımızın acımasızca şehit edildiğini belirten

Tercan, şunları söyledi; “İşgalci Çin yönetiminin, keyfi ve yargısız infazlarına bir yenisi daha eklenmiştir. Ne vahimdir ki, yine söz konusu Müslüman Türk olduğunda uluslar arası sivil toplum kuruluşları ‘lal’ olmuş, ileri demokrasi aşıkları üç maymunu oynamaktadırlar. Haçlı zihniyetinin tezahürü bu kuruluşlarla birlikte soydaşlarımızın Anavatan bildikleri Türkiye’nin resmi organlarının da tüm bu vahşet karşısında gereğini yapmalıdır. Soydaşlarımızın derdini derdimiz, kederlerini kederimiz kabul ederek haklı davalarını her türlü platformda dile getireceğiz. Bu vesileyle Kaşgar’da yaşanan olaylar sırasında alçakça şehit edilen 28 Uygur Türk’ü başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Ruhlarının şad, mekanlarının cennet olmasını Yüce Allah’tan niyaz esiyoruz. Hiç şüphesiz katil Çin ve zulme sesiz kalanlar, işlediği cinayetlerin hesabını tarih ve milletimiz önünde mutlaka verecektir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.