MHP’de olaylı Kongre

MHP’de olaylı Kongre
16.08.2020
A+
A-

MHP Edirne Merkez İlçe’nin 13’ncü Olağan Kongresine yaşanan tartışma damga vurdu.MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu, kongreye gelen eski MHP İl Başkanı Hakan Özkan’ı salondan kovdu. Yaşanan tartışmayı görüntüleyen basın mensuplarına da bazı partililer tarafından sözlü ve fiziki müdahalede bulunuldu.

            Edirne Mer­kez İlçe Başkan­lığı’nın 13’ncü Olağan Kongresi kentte bir düğün salonunda geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleştirildi. Gergin anların yaşandığı kongre öncesinde MHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Emre Tokluoğlu ile eski MHP İl Başkanı Hakan Özkan arasında tartışma çıktı.

Kongreye geldiği için tepki gösteren Tokluoğlu, Özkan’ın salonun dışına çıkardı. Salonun dışında da Tokluoğlu ve Özkan arasında tartışmalar devam etti. Yaşanan tar­tışmayı görüntüleyen basın mensuplarına dabazı partililer tarafından sözlü ve fiziki müdaha­lede bulunuldu. Parti üyelerinin müdahalesini protesto eden basın men­supları kongreyi terk etti­ler.Kongreye damga vuran tartışmanın ardın­dan tek liste ile gidilen se­çimlerde mevcut başkan Emre Tokluoğlu yeniden seçildi.

Tokluoğlu’nun liste ise şu isimlerden oluştu; Demirkan Çağla­yan, Oğuzhan Özcan Altı­nel, Ahmet Kütle, Yiğit Cem Bubektaş, Gökhan Ateş, Ömer Dindoruk,Şeref Hasır, Mustafa İlktan, Alper Topçuoğlu,Celal Özer, Altuğ Candan,Rasim Eşme, Özkan De­mirkilit, Galip Saman,Ethem Torozlar, Remzi Fatih Testi, Fatma Bu­bektaş, İsmet Kılıç.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.