MHP’de Tercan tek aday

MHP’de Tercan tek aday
30.09.2020
A+
A-

MHP Edirne Teşkilatı İl Kongresini 11 Ekim 2020 Pazar günü Karadenizliler Derneği bahçesinde pandemi kuralları çerçevesinde seyircisiz yapacak. İl Başkanı Zakir Tercan başkanlığa genel merkezin adayı olduğunu ve seçime tek listeyle gidileceğini açıkladı.

MHP teşkilatı ilçe kongre takvimini tamamladı. İl Kongresini de 11 Ekim 2020 Pazar günü Karadenizliler Derneği bahçesinde yapacak. Başkan Zakir Tercan il başkanlığına aday olduğunu ve genel merkezin de tek aday olarak kendisini gösterdiğini belirtti ve şu açıklamayı yaptı:“İlçe kongrelerimizi bitirdik. Sağlıklı, huzurlu bir şekilde ilçe kongrelerimizi tamamladık. İlçe kongrelerimizi tamamladıktan sonra konuyu ‘ilçe kongrelerimiz bitmiştir’ diye Genel Merkezimize ilettik. İl kongremizin yapılması için tarih, yer bildirdik. Genel Merkez’e Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanlığı’na aday olduğumu ilettim. Genel Merkezimizden aldığım bilgi Genel Merkezin adayıyım ve tek liste gideceğiz. Kongremizi seyircisiz yapacağız. Sadece delege ile yapacağız. Çünkü koronavirüsü nedeniyle Genel Başkanımız bu konuyla ilgili İl Başkanlarına yetki vermiştir.

İster açık alanda yapın ister kapalı alanda yapın ister seyircisiz yapın ister seyircili yapın ama koronavirüsü olduğundan dolayı seyircisiz yapma konusunda duyarlı hareket ettiğinden dolayı biz de Genel Başkanımızın emirleri, direktifleri doğrultusunda kongremizi seyircisiz yapacağız. 11 Ekim 2020 Pazar günü Karadenizliler Derneği’nde açık alanda İl Kongremizi yapacağız.

Bu nedenle ben de tekrardan İl Başkanlığı’na adayım. Genel Merkezimizin de adayıyım. Genel Merkez tek aday olarak bizi göstermiştir. İnşallah hayırlara vesile olur. Kongremizin ilçelerimize, Edirnemize, MHP ve ülkücü camiaya hayırlı olmasını diliyorum.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.