Milletvekili Gaytancıoğlu, altyapı çalışmalarını inceledi

Milletvekili Gaytancıoğlu, altyapı çalışmalarını inceledi
18.08.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi’nin kent genelinde başlattığı altyapı çalışmalarını yakından inceleyen CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, “Altyapı sorunu Edirne’mizin kanayan yarasıydı. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Cesaret ettiler, Edirne’mizin geleceğini kurtardılar” dedi.

            Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın 22 Şubat 2019 tarihinde Kocasinan Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi’nde başlattığı altyapı çalışmaları kent genelinde hız kesmeden sürdürülüyor. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile 1. Murat Mahallesi Haşim İşcan Caddesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yakından inceledi. Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik, Gaytancıoğlu ve Pekcanlı’ya  bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında detaylı teknik bilgiler verdi. Altyapı çalışmalarının kentin çeşitli noktalarında devam ettiğini belirten Yaver Tetik, çalışmaların yüzde 50’lik kısmını tamamladıklarını söyledi. Çalışmaları yakından inceleyen CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu ile CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’ya teşekkür eden Tetik, “Bizi ziyaret etmeniz, sorunlarımızı dinlemeniz bize gayret verdi. Yüklenici firma ve çalışanlarına da bu gayret aşılandı. Son hızla çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

            Altyapı sorunun Edirne’nin kanayan yarası olduğuna dikkat çeken Gaytancıoğlu, “Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Cesaret ettiler, Edirne’mizin geleceğini kurtardılar. Asbestli boruları hepimiz gördük. Hem halk sağlığına son derece zararlı hem de su kesintilerinin daha fazla olmasına neden olan bir sistemdi. Halkımız biraz sıkıntı çekecek ama modern, temiz ve sağlıklı bir Edirne istiyorsak, bu altyapının bitmesi lazım. Gördüğüm kadarıyla her şey iyi gidiyor. Emin ellerde, ekibimiz çok sağlam.

Yüklenici firmamızda işini zamanında yapıyor. Halkımızdan tek istediğimiz biraz daha toza katlanmaları. Ama gelecek çok daha iyi olacak. Bu zor ortamda, Türkiye’deki bu zor koşullarda altyapı ile uğraşmak, cesaret ister. Üstyapı güzelleştirmek kolay ama altyapı Edirne’nin geleceği için son derece önemliydi” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.