Milli Eğitim Müdürü Arpacı, “1120 siperlikli maske yapıldı”

Milli Eğitim Müdürü Arpacı, “1120 siperlikli maske yapıldı”
04.06.2020
A+
A-

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehit Nefise Çetin Özsoy Bilim Sanat Merkezinde uzaktan eğitim süreci ve yıl sonu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı Bilim sanat merkezi’nde sunum gerçekleştirdi. Arpacı, yaptığı sunumda uzaktan eğitim döneminde yapılan faaliyetleri anlattı. Bilim sanat merkezi’nde yapılan siperlik maske konusuna da değinen Arpacı, “1120 adet siperlik maske dağıtıldı. Emniyet ve sağlık çalışanlarımıza da teslim ettik. İhtiyaç olması halinde üretimlerimiz devam edecek” dedi. Arpacı, gerçekleştirdiği sunumda 15 Mart- 1 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşen uzaktan eğitim faaliyetlerini anlattı. Arpacı pandemi döneminde Öğretmenler ve Okul Müdürlerinin çok fedakar bir şekilde çalışmalarını gerçekleşti riyorlar” ifadelerini kullandı.

Pandemi sürecinde yapılan etkinleri de anlatan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Çok güzel etkinliklere imza attıklarını söyleyerek yaptığı açıklama; “Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, “Salgın sürecinde öğretmenlerimiz, okul müdürlerimiz, öğrencilerimiz ile sürekli iletişim halinde oldular. Çok güzel etkinlik kitapları yayınladık, Çalışma fasikülleri yayınladık. Bunun dışında 23 Nisan ve 19 Mayıs etkinliklerini çok güzel bir şekilde yaptık. Halk sağlık Merkezimiz ve Bilim Sanat Merkezimiz, siperlik maske üretimi yaptı. Milli Eğitim olarak Her alanda diğer kurumlara, halkımıza elimizden geldiği kadar gereken desteği verdik. Eğitim sürecini bu şekilde yönettik. Öğretmenlerimiz fedakarlık yaptılar. Bizzat maske üretiminde çalıştılar hem maske dağıtımında da aynı şekilde okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz bizzat bulundular. Ev ev dolaşarak maskeleri dağıttılar. Öğretmenlerimiz sınıf sistemlerini oluşturarak canlı ders yaptılar. Anneler gününü kutladılar, 23 Nisan doğumlu çocuklarımızı ziyaret edip doğum günlerini kutladılar” şeklinde konuştu.

Emniyet ve Sağlık çalışanları için Bilim Sanat Merkezi’nde 1120 adet siperlik maske üretip, dağıtımını yaptıklarını belirten Arpacı, ihtiyaç olması halinde üretime devam edeceklerini söyledi. Arpacı,” Bilim sanat merkezimizde siperlik maske üretimi yapıldı. 1120 adet siperlik maske dağıtıldı. Emniyet ve sağlık çalışanlarımıza da teslim ettik. İhtiyaç olması halinde üretimlerimiz devam edecek.

Bizim bura da 3D yazıcılarımız tarafından üretim yapılıyor. Öğretmenlerimiz özveri ile çalışmalarına devam ediyor. Eğer ki ihtiyaç olursa tekrar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.