Milli Sporcu Abdül Samet Köse, Türkiye 3.oldu…

Milli Sporcu Abdül Samet Köse, Türkiye 3.oldu…
20.11.2019
A+
A-

Babaeski İlçesinde faaliyet gösteren Şamilkan Karate Kulübü’nün, 2004 doğumlu Milli sporcusu Abdül Samet Köse, 52 kg’da Türkiye 3’üncüsü olarak, Şubat-2020 tarihinde Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına gidecek milli takım seçmelerine girmeye hak kazandı.

Milli sporcu Abdül Samet Köse, Diyarbakır’da düzenlenen Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda 52 kg’da Türkiye 3’üncüsü oldu.Türkiye genelinde ki 54 İl’den bin 320 sporcu katıldığı Seyrantepe Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyonda, 2004 doğumlu milli sporcu Abdül Samet Köse,  Şubat-2020 tarihinde Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına gidecek milli takım seçmelerine girmeye hak kazandı.

Şamilkan Karate Spor Kulübü Antrenörü Hayrettin Alkan,  şampiyona dönüşü yaptığı açıklamada; “Türkiye Karate Federasyonumuz tarafından, 14-17 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır İli Seyrantepe Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyona, 54 ilden bin 320 sporcu katılmıştır. Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası’nda 1999-2004 arası doğumlu, erkek ve bayan sporcular arasında gerçekleşen kıyasıya mücadelede Babaeski Şamilkan Karate Kulübümüzün milli sporcusu 2004 doğumlu Abdül Samet Köse 52 kg’da Türkiye 3’üncüsü olarak yine bize büyük gurur yaşatmıştır. Milli Sporcumuz Abdül Samet Köse, Şubat-2020 tarihinde Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasına gidecek milli takım seçmelerine girmeye hak kazanmıştır. Sporcumuza olan güvenimiz tamdır. Kendisinin bu mücadelenin de hakkından geleceği inancındayız. Şamilkan Ailesine hayırlı olmasını temenni ediyoruz. 

Haber: Metin KARAKUŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.