Müftü Şimşekoğlu emekli oldu…

Babaeski İlçesi’nde görev yapan Müftü Mehmet Şimşekoğlu, emekli oldu.

Ülkenin çeşitli İl ve İlçelerinde 35 yıl 2 ay hizmetinin sonunda emekli olma kararı alan evli, 4 çocuk babası Müftü Mehmet Şimşekoğlu, Babaeski İlçesi’nde 2,5 yıldır hizmet ediyordu.

İlçeden 22 Temmuz 2019 tarihi itibari ile ayrılıp, Bursa İli’nin Mudanya İlçesi’ne yerleşeceğini belirten, Müftü Şimşekoğlu, Müftülük Personeli ve resmi kurum ve kuruluşların daire amirleri ile vedalaşarak, Babaeski halkından da helallik istedi.

Emekli olan Müftü Mehmet Şimşekoğlu’nun yerine, Kırklareli İl Müftülüğü’nce, Babaeski İlçe Vaizi Mücahit Abdullah Ertunç, görevlendirildi.

Şimşekoğlu, Yeni camiinde verdiği son veda mesajında şunları söyledi, “Kıymetli dostlarım, 29 Mayıs 1984 yılında başlamış olduğum Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki resmi görevimden, emekli olarak ayrılıyorum. 35 yılı aşkın bir zaman diliminde bana bu onurlu ve şerefli görevi ifa etme imkânı veren Rabbime hamd ediyorum. Beni bu göreve layık gören Başkanlığımızın değerli yöneticilerine teşekkür ediyorum. Görevim esnasında birlikte görev yaptığım çok değerli valilerimize, kaymakamlarımıza, il ve ilçe müftülerimize, her kademedeki personellerimize, diğer kamu kurum müdür ve personeline, S. T. K ve siyasi partilerimizin temsilcileri ile hizmetlerimizde desteğini esirgemeyen vefakâr halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Dünya hayatı gibi bütün makamlar da gelip geçicidir. Baki kalacak olan salih ameller ve gök kubbede bıraktığımız hoş sedadır. Görev yaptığım il ve ilçelerde çok güzel dostluklar kazandık; halkımızın destekleri ile kalıcı eserler bırakmaya çalıştık. Bu güne kadar yaptığımız ve son nefesimize kadar yapacağımız tüm hizmetlerin Allah katında makbul olmasını diliyorum. Yapamadıklarımızdan dolayı da yine o’nun affına sığınıyorum. Görevim esnasında istemeyerek de olsa kırdığım dostlarımdan anlayış ve hoşgörü beklerken herkese hakkımı helal ediyor ve herkesten helallik istiyorum. Allah’a emanet olunuz, selam ve muhabbetlerimle.”

 

-Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.