Muhtardan Gazetecilere Gecikmeli kutlama…

Muhtardan Gazetecilere Gecikmeli kutlama…
19.01.2020
A+
A-

Babaeski İlçesi Hamidiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Demir, İlçe Merkezi’nde görev yapan Gazeteciler ile bir araya gelerek, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günlerini”  gecikmeli olarak kutladı.

Babaeski’de ki Hacı Abi İdeal Restaurant’ta düzenlenen kahvaltılı toplantıda gazetecileri eşi Münüre Demir ile birlikte karşılayan Hamidiye Mahallesi Muhtarı İbrahim Demir, “yerel basının öneminin tartışılmaz olduğunu belirterek, amacımız sizlerle birlikte olmaktı, ben sizlerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü” gecikmeli olarak ta olsa kutluyorum.” dedi.

Büyük şehirlere nazaran, küçük bir İlçede görev yapan gazetecilerin, görevlerinin oldukça zor olduğunu hatırlatan, Muhtar Demir, “Yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı basın demokrasinin yaşanmasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Basın toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında, toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan en etkili araçlardan biridir. Toplumun sosyal kültürel ve ekonomik anlamda kalkınmasında önemli katkılar sağlayan, bu sebeple türlü fedakârlıklar ve özveriler içerisinde görevlerini icra etmeye çalışan siz değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününüzü tebrik ediyor, gecesini gündüzüne katarak İlçemizin gelişimine ve kalkınmasına büyük destek sağlayan, kamu hizmetlerinin yürütülmesinde önemli katkılar da bulunan tüm basın çalışanlarına sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Babaeski İlçesi’nin en büyük mahallelerinden biri olan Hamidiye Mahallesinde 20 yıldır görev yaptığını belirten Muhtar Demir, önceki gün 97 yaşında hayatını kaybeden Rahşan Ecevit için, “Kıbrıs beş parmak dağlarının kahramanı merhum Bülent Ecevit’in çok değerli eşi Rahşan Ecevit’i kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendilerine Allahtan rahmet diliyorum ve ayrıca son bir hafta içinde hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet diliyor, acı ailelerine de sabırlar diliyorum.” dedi.

Düzenlenen kahvaltıya, ayrıca Hamidiye Mahallesi Muhtar Azaları; İlhan Leylek, Hayrettin Irmak, Çetin Akaloğlu, Osman Budayan, Necdet Mengi, Metin Sönmez, A.Ersin Bilge ve oğlu Gökay Demir katıldı.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.