Nesiller Buluşuyor

Nesiller Buluşuyor
05.08.2019
A+
A-

Nesiller Buluşuyor Projesi kapsamında, Edirne Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı kuruluşlarda koruma ve bakım altında bulunan çocuklarımız ile Muharip Gaziler Derneği Edirne Şubesi üyesi gazilerimiz Süloğlu Barajında düzenlenen piknik etkinliğinde bir araya geldi.


Farklı yaş gurubundaki nesilleri bir araya getirmek, sosyal moral ihtiyaçlarının karşılamak, gazilerimizin aileleri ile birlikte olmasına imkân sağlamak, çocukların milli ve manevi duygularını pekiştirmek,  Vatan Millet ve Bayrak uğruna ölümü göze alan kahramanların hikâyelerini dinlemek,  ekran ve teknoloji bağımlılığından uzak kalarak geleneksel sokak oyunları ile doğada baş başa kalmak ve Sosyal Sorumluluk bilincini geliştirmek gibi amaçlarla düzenlenen piknik etkinliğine Edirne Valisi Ekrem Canalp ve eşi Dr Ayten Canalp katılım sağlayarak çocuklar, gaziler ve aileleri ile birlikte oldular.


Muharip Gaziler Derneği Yönetim Kurulu üyelerince Gazilik, Şehitlik, Vatan ve Bayrak sevgisi ile Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında yaşananlar anlatılıp, çocukların soruları cevaplandırıldı.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, İl Müdür Yardımcıları, ile Kuruluş Müdürlerinin de katıldığı etkinlikte gaziler, aileleri ve çocuklar ile birlikte voleybol, futbol, yumurta taşıma yarışı, istop,  yağ satarım, ip atlama, halat çekme, çuval yarışı gibi geleneksel sokak oyunlarının yanı sıra, yanında olta getiren gaziler ile Süloğlu Barajında balık tutma etkinliği düzenlendi.
Piknik sonrasında Melahat Hulusi Datenin Çocukevleri Sitesinde kalmakta olan çocuklar tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Süloğlu Barajı Piknik alanında çöp toplama ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirildi.

Muharip Gaziler Derneği adına açıklama yapan yönetim Kurulu üyesi Fevzi Demir

Edirne Aile Ve Çalışma Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce organize edilen “Nesiller Buluşuyor” projesi kapsamında Süloğlu Barajı Mesire alanında, Sayın Valimiz Ekrem CANALP ve eşi Hanımefendi Dr. Ayten CANALP ında katılımlarıyla Gazilerimiz, Gazi Eşleri Koruma ve Bakım altındaki çocuklarımız ile bir araya geldik. Bu unutulmaz günün bizler için çok anlamlı bir gün olduğunu, koruma altındaki çocuklarla beraber olmakta bizlere ayrı bir duygu ve sevinç verdi. Bu mutlu günü bizlere sunan Sayın Aile ve Çalışma Sosyal Hizmetler il Müdürümüz Sayın Bilgin ÖZBAŞ’a büyük bir samimiyet ve özveriyle çalışan tüm personeline teşekkür ve şükranlarımızı sunarız.” dedi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.