Nihayet söndürüldü…

Nihayet söndürüldü…
26.08.2019
A+
A-

Keşan ilçesine bağlı Yeşilköy ve Beyköy köyleri arasındaki ormanlık mevkide önceki gün öğlen saatlerinde  başlayan yangının kontrol altına alınabilmesi için helikopterlerin de  destek verdiği söndürme çalışmaları sonunda yangın söndürüldü.

Havadan helikopterle, karadan arazöz, iş makinası ve yangın söndürme araçları ile müdahale yapılan yangın için, Çanakkale Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, dün saat 13.45’te henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve rüzgarın da etkisiyle büyüyen orman yangınının 320 kişilik personel ile 5 helikopter, 68 arazöz, 6 itfaiye aracı ve 15 iş makinesi kullanılarak, saat 02.00’de söndürüldüğünü açıkladı.

Bölgede soğutma çalışmalarının sürdürüldüğünü belirten Ulusoy, “Ekiplerimiz 2 gün daha bölgede görev alacaklar. Köklerin tekrar yanma durumuna karşın önlemler alınıyor. Alev kalmadı, duman var bölgede ve soğutma çalışmaları sürüyor.

Köklerin ve meşeliklerin yanmaması için önlemler alınıyor. Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ve Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey sabah saatlerine kadar ekiplerin çalışmalarını yerinde takip etti.

Yanan alanın belirlenmesi için ölçüm yapılıyor. Korktuğumuz kadar büyük bir alan olduğunu düşünmüyoruz. Yangın atlamalar olduğu için yayıldı. Parçalar halinde bir yangındı” dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.