Nikah salonu 20 kişiyle sınırlandırıldı

Nikah salonu 20 kişiyle sınırlandırıldı
05.06.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi, 1 Haziran normalleşme takvimi çerçevesinde yeniden açılan Nikah Salonu’nda COVİD-19 tedbirleri kapsamında yeni düzenlemeler yaptı. Nikah Salonu’nun kapasitesi 20’ye düşürüldü. Solanda her gün dezenfekte yapılırken; misafirler ateşi ölçülerek içeriye alınıyor. Maskesi olmayanlar da nikaha katılamıyor.

          Edirne Belediyesi, 1 Haziran normalleşme takvimi çerçevesinde Nikah Salon’ları yeniden açtı. Ancak yeni normalleşmede Nikah Salonu’nda çeşitli düzenlemeler yapıldı. COVİD-19 tedbirleri kapsamında salonun kapasitesi 20’ye düşürüldü. Salonda misafirlerin oturabileceği sadece 20 sandalye bırakıldı. Ve sandalyeler arasında sosyal mesafe sağlandı.

          Nikah memuru, gelin-damat ve şahitlerde yine sosyal mesafe kurallarına uygun olarak oturmasına izin veriliyor. Nikaha gelen misafirler, gelin-damat da dahil olmak üzere maskesiz içeriye alınmıyor; girişte ateşleri ölçülüyor. 

         Edirne Belediye Nikah Salonu da yine belediye ekipleri tarafından her gün dezenfekte ediliyor. Tüm bu şartlara rağmen 1 Haziran’dan bugüne kadar mutluluğa ‘Evet’ demek isteyen 9 çiftin nikahı kıyıldı. 6 Haziran Cumartesi Günü ise 9 çift daha ‘Evet’ diyecek.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.