Öfkene engel ol…

Öfkene engel ol…
16.01.2020
A+
A-

Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün ve Edirne akademi bünyesinde düzenlenen Öfkenin Yıkıcı Etkilerinden Kurtulmak adlı semineri Uzman Psikolog Buse Başköylü tarafından Dr. Fatma Şakir Memik Kadın Merkezi’nde düzenlendi. 18 yaş üstü yetişkinlerin katıldığı seminerin 2. Oturumunda amacın öfkelenmemeyi amaçlamak, öfkeyi sağlıklı hale getirebilmek olduğu aktarıldı.

Edirne Psikolojik Danışmanlık Merkezi Kurucusu Psikolog Buse Başköylü, “Edirne Akademi bünyesinde ‘Öfkenin Yıkıcı Etkilerinden Kurtulmak’ adında bir seminer düzenliyoruz. Bu seminerde amacımız öfkelenmemeyi sağlamak değil öfkeyi daha sağlıklı hale getirebilmek. Öfkenin yarattığı olumsuz etkilerden kurtulabilmeyi amaçlamak.

Günümüzde öfke çok yoğunlukla hissettiğimiz bir duygu, hepimizin yaşadığı bir duygu bunun sağlıklı bir duygu olduğunu ve bunu nasıl günlük hayata adapte edilebileceği konusunda bilinçlendirme sağlamak ve farkındalık yaratmak amaçlı düzenlediğimiz bir seminer. 2’nci oturumumuzu düzenliyoruz.

 Daha sonrasın da yeni bir konuya geçeceğiz. Yeni bir konuda farkındalık yaratmak ve bilinçlendirme amaçlı çalışacağız. Seminerimiz şuan 18 yaş üzeri tüm bireylere hitap ediyor. Yetişkin, çift, işyerinde yaşanan öfke kısacası öfkenin yaşandığı her ortama hitap ediyor diyebiliriz. Başvuruları sosyal medya ve internet üzerinden duyurduk. Edirne belediyesi web sitesi üzerinden de başvurularını yapabilirler. 1’nci oturumumuzda katılımcı sayısı iyiydi. Kişiler için memnuniyet de sağladık. Faydalı oldu. Kişilerin fayda sağlayabildiğini gördüğümüz için bu oturumu tekrarlama kararı aldık” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.