Öğrenci Servis Şoförlerine Koronavirüs Tedbirleri Eğitimi…

Öğrenci Servis Şoförlerine Koronavirüs Tedbirleri Eğitimi…
09.10.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde, hafta başında 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının 1.Dönemi başlaması sebebiyle Öğrenci Servis Şoförlerine yönelik; Okul servis araçları hizmet yönetmeliği ve yüz yüze eğitim metodu ile başlayan yeni eğitim öğretim döneminin koronavirüs salgınına karşı alınacak tedbirler ile ilgili eğitim verildi.

Belediye Sarayı Tansa Düğün Salonunda verilen eğitime, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Büro ve Denetleme Büro Amir Vekili Polis Memuru Ahmet Duygun, İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Osman Dinçel, Belediye Zabıta Müdürü Vedat Şarlı, İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlisi Dr. Ayşe Naz Mutlu, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkan Vekili Hilmi Baktı, S.S. 56 Nolu Bizim Öğrenci Servisi Taşıyıcıları Kooperatifi Başkanı İsmail Yılmaz, 32 Nolu Sistem Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Günay Beşiroğlu ve Öğrenci Servis Şoförleri katıldı.

İlçemizde faaliyet gösteren S.S. 56 Nolu Bizim Öğrenci Servisi Taşıyıcıları Kooperatifi ve 32 Nolu Sistem Taşıyıcılar Kooperatifi Üyelerine Trafik Tescil Büro ve Denetleme Büro Amir Vekili Polis Memuru Ahmet Duygun tarafından;  İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu arasında yapılan işbirliği protokolü ile ilgili olarak 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının 1.Dönemi başlaması sebebiyle Öğrenci Servis Şoförlerine yönelik; Okul servis araçları hizmet yönetmeliği, servis araçlarının denetiminde aranacak şartlar, servis sürücülerinin görünümleri, öğrenci servis sürücülerinin davranış ve sorumlulukları, öğrenci servis araçları ile ilgili genel kurallar, Öğrenci servis şoförleri ve öğrenciler ile ilgili genel kurallar, uyulması gereken hız kuralları, araç içerisinde öğrencilerin emniyet kemeri takmalarının dikkat edilmesi konularında eğitim verildi.

Ayrıca, öğrenci taşımacılığı yapan şoförlere; tüm dünya da ve ülkemizde etkisini gösteren koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında öncelikli olarak yüz yüze eğitim metodu ile başlayan yeni eğitim öğretim döneminin koronavirüs salgınına karşı içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına uyma ile ilgili olarak da Babaeski İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlisi Dr. Ayşe Naz Mutlu tarafından eğitim verildi. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.