Öğrenciler Emniyet Birimlerini Tanıdı…

Öğrenciler Emniyet Birimlerini Tanıdı…

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde, Fatih Ortaokulu ve İlkokulu Öğrencileri, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak olarak hazırladığı “Umutlu Yarınlar Projesi” kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, hizmet veren birimleri tanıdı.

Kırklareli Valilik Makamı himayelerinde Kırklareli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü organize ve sekretaryasında ekonomik ve kültürel uyum çalışmaları kapsamında Dezavantajlı Toplum Kesiminde yaşayan bireylere yönelik kurumlar arası işbirliği çalışmaları Umutlu Yarınlar Projesi ile hayata geçirildi.

Babaeski Fatih Ortaokulu 5.Sınıf Öğrencileri ile Fatih İlkokulu 2.Sınıf Öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özgür Parıltı ve Fatih İlkokulu Müdürü Ercan Oraltay, nezaretinde hayata geçirilen Umutlu Yarınlar Projesi kapsamında, bu sabah saat: 10.30’da İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, vatandaşa hizmet veren birimleri tanıdılar.

Gerçekleşen ziyarette; İlçe Emniyet Müdürü Zafer Menekşeoğlu, Polis Merkezi Amiri Komiser Yardımcısı Resul Kuzu ve Denetleme Büro Amir Vekili Polis Memuru Yaşar Ekici, Emniyet Birimlerinin çalışmaları hakkında öğrencilere genel bir bilgi vererek, sorularını cevapladılar.

İlçe Emniyet Müdürü Zafer Menekşeoğlu, “Sağlıklı bir toplum; bedensel, ruhsal, sosyal yönden sağlıklı bireylerden oluşur. Bireylerin tüm yönleriyle sağlıklı olabilmesi ise, aile ve çocukların çok yönlü gelişimine ve eğitimine önem vermek ve onları rol model çalışmaları ile desteklemekle mümkündür. Kırklareli Valilik Makamı himayelerinde Kırklareli Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü organize ve sekretaryasında ekonomik ve kültürel uyum çalışmaları kapsamında Dezavantajlı Toplum Kesiminde yaşayan bireylere yönelik kurumlar arası işbirliği çalışmaları Umutlu Yarınlar Projesi ile hayata geçirilmiştir.” Dedi.

Ziyaretin sonunda ise, İlçe Emniyet Müdürü Menekşeoğlu, Öğrencilere ikramda bulunarak, çeşitli kırtasiye hediyeleri verdi.Umutlu Yarınlar Projesi Vize, Babaeski ve Lüleburgaz ilçelerinde uygulanmaya başlanmış olup, çalışmalar devam etmektedir.

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.