Öğrenciler ve Muhtar’dan Sokak Hayvanlarına Mama…

Öğrenciler ve Muhtar’dan Sokak Hayvanlarına Mama…
04.10.2019
A+
A-

Babaeski İlçesi Mimar Sinan İlkokulu 4/A Sınıfı Öğrencileri, Kurtuluş Mahallesi Muhtarı, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” kapsamında sokakta yaşayan hayvanlara destek olmak amacıyla (Bahayder) Babaeski Doğa ve Hayvanları Koruma Derneğini ziyaret ederek, sokak hayvanları için yaklaşık 200 kg mama bağışında bulundular.

Muhtar Levent Çetinkol, Azası Ümit Balpınar, Belediye Meclis Üyesi Baturalp Güre ve Veteriner Teknisyeni Kerimcan Yılmaz ile birlikte gerçekleştirdiği ziyarette, , Babaeski Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Vekili Nevin Gül, Yönetim Kurulu Üyesi Necmiye Özoğul ve Üyeler Gizem Kırçiçek ile Halil Tarakçı’ya, sokak hayvanları için getirdikleri mamaları teslim etti.

“4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle bir açıklama yapan Kurtuluş Mahallesi Muhtarı Levent Çetinkol, “Aslında toplum olarak sokak hayvanlarımızı sadece bu özel günde değil her gün hatırlamamız gerekiyor. Bence, doğayı ve hayvanları sevmeyen insanları sevemez. Bu konuda herkesin yaşam alanlarına, yaşam standartlarına saygı duyup, sokak hayvanlarımıza biraz daha sahip çıkarak katkıda bulunmalıyız. Onların yaşam alanlarını daha güzel yaşanabilir bir hale getirip, onlarla beraber, bu ülkede, bu dünya’yı paylaşarak, yaşamayı öğrenmeliyiz. Onlar için her zaman güzel şeyler yapmalıyız, onlara bu konuda yardımcı olmalıyız. Çünkü ağızları var, dilleri var ama konuşamıyorlar, dertlerini anlatamıyorlar. Bizler onların yapmış oldukları hareketler ile onları anlamaya çalışıyoruz. Onun için bu konuda daha dikkat etmeliyiz, doğayı ve onları daha çok kollamalıyız ve onlara karşı daha çok özverili olmalıyız, onlara önem vermeliyiz.”  Dedi.

Babaeski Doğa ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Vekili Nevin Gül ise gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları söyledi. “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle Babaeski Mimar Sinan İlkokulu Öğrencileri, Sınıf Öğretmeni Sayın Nermin Görgün, Kurtuluş Mahallesi Muhtarımız Sayın Levent Çetinkol, Azası Sayın Ümit Balpınar, Belediye Meclis Üyesi Sayın Baturalp Güre ve Veteriner Teknisyeni Sayın Kerimcan Yılmaz ile birlikte Derneğimizi ziyarete geldiler. Sokak hayvanlarımız için mama bağışında bulundular. Kendilerine bu duyarlı davranışlarından dolayı Dernek Yönetimi adına çok teşekkür ediyoruz. Umarım bu tür ziyaretler senenin bir günü değil her zaman olur. Çünkü bu sokaktaki dostlarımız da bizim gibi birer canlı, onların sevgiye, ilgiye, bakıma, sıcak bir yuvaya ihtiyaçları var. Biz dernek olarak İlçemizde gönüllü üyelerimiz ile birlikte elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Tek temennimiz bir ana evvel sokak hayvanları için başlatılan hayvan barınağı inşaatının bir an evvel tamamlanıp, bitmesidir. Bu konuda yetkililerden, hayvan dostu hayırsever iş insanlarımızdan destek bekliyoruz.” 

Daha sonra ise ayni zamanda, Mimar Sinan İlkokulu’nun, “Doğa ve Sokak Hayvanlarını Koruma Kulübü” Üyesi olan Öğrencilerden, Simay İpek ve Oğuz Zengin günün anlam ve önemi belirten konuşma yaptılar. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü” nedeniyle gerçekleşen ziyaret, Şiirler okunarak ve Sokak Hayvanları için özlü sözler söylenerek, son buldu.

-Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.