Öğrencilerin harç kuyruğu

Öğrencilerin harç kuyruğu
27.01.2020
A+
A-

Trakya Üniversitesi 2019-2020 Eğitim öğretim sezonunun bahar dönemi harç kayıt için geleneksel hale gelen  kuyruk yine oluştu. 27-31 Ocak tarihleri arasında bankaya harç yatırarak kaydını yaptırmak isteyen gece öğretimi okuyan Trakya Üniversitesi öğrencileri sabahın erken saatlerinde kuyruğa girdi. 577 lira 50 kuruş olan harç ücreti için kuyruğa giren öğrenci topluluğunun arasında üniversite öğrencilerinin aileleri de olduğu görüldü. Banka sisteminin yavaş ilerlemesinden ve internetle alakalı sistemlerin tıkanması ile kuyruk bir yandaki bankanın da önünü geçerek eski dönemlerde ki tüp gaz ve su kuyruklarını akla getirdi. Sıraya giren bir çok öğrenci ise gazetemiz aracılığı ile yetkililere seslenişinde Edirne’nin Eskişehir gibi öğrenciye daha değer vermesi gerektiğinin altını çizdi.

Trakya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler 3.sınıf öğrencisi Oğuzhan Tırpan “ Sabah erken saatlerde tüm öğrenciler gibi bende kuyruğa girdim. Çünkü diğer günlerde her an farklı bir meşguliyetimiz doğabilir, sağlık problemi olabilir. Önlem almak maksadıyla bende hemen sabahtan geldim. Kimi kişinin ailesi parasını gönderememiş oluyor farklı günlere kalabiliyor. Ama sistemlerin günümüz çağında teknolojinin gelişmesi ile hala yavaş işlemesi tabi ki şaşırtıcı. Burada ekmek, tüp, su kuyruğu gibi bir görüntü oluşuyor. Bilindiği üzere Edirne’de 50 bin üzerinde öğrenci nüfusu var. Şehrin ekonomisine de iyi bir katkı sağlandığını düşünüyorum.

Kayıt sırası için değil de genel olarak söylemek istersem Edirne gibi çağdaş, modern bir şehrin, öğrenciye verdiği değerle meşhur Eskişehir gibi öğrencilere biraz daha ilgi, değer gösterilse çok iyi olur. Hava da Allah’tan yağmur kar yok, yoksa beklerken hastalık riski ile de karşı karşıya kalabilirdik. Çok şükür hava çok kötü değil, inşallah ilerleyen günlerde kayıt harcı yatırmaya gelen diğer öğrenci arkadaşlar içinde beklerken hava şartları olumlu olur temennisinde bulunuyorum”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.