“Okul Kapatan Müdür Olma!”

“Okul Kapatan Müdür Olma!”
25.06.2020
A+
A-

Edirne Eğitim İş Sendikası ve Edirne Eğitim Sen Sendikası, Gazi İlkokulu’nun kapatılmaması için verilen mücadelede Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden istenilen görüşme talebinin yanıtsız kaldığı konusunda açıklamada bulundular.Gazi İlkokulu’nun kapatılmaması için tüm mahalle sakinlerinin, öğrenci ve öğretmenlerin sesinin duyulması gerektiği şeklinde İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı’ ya seslenen Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar ve Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Özer Demir “Mahalleyi okulsuz bırakmayın, Okul kapatan müdür olmayın”diyerek seslendiler

“İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN RANDEVU TALEBİNE OLUMLU YANIT ALAMADIK”.Okulun kapatılmaması için çaba sarf edildiğini belirterek ortak bir açıklamada bulunan Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar ve Eğitim Sen Edirne Şube Başkanı Özer Demir “Edirne Gazi İlkokulunun kapatılma durumunun ortaya çıkmasından beri başta Gazi İlkokulu Aile Birliğinin, öğrencilerin, mahalle halkının muhtarlarıyla yürüttüğü mücadele devam ediyor. Mahalleli, Gazi İlkokuluna güçlendirme çalışması yapılmasını veya geçici bir süre ile bütün öğrenci ve öğretmen kadrosu ile başka bir okula taşınıp okulun yeniden inşa edilmesini istiyor. Mahalleli; kendi okuluna, Gazi İlkokuluna yeniden kavuşmak istiyor. Eğitim-İş ve Eğitim-Sen sendikaları olarak başından beri bu mücadeleye destek verdiğimizi ve Gazi İlkokulunun kapatılmasının doğru olmadığını, o mahallenin çocuklarının yıllardır olduğu gibi kendi mahallesindeki Gazi ilkokulunda eğitim görmelerinin en doğal hakları olduğunu dile getiriyoruz. Eğitim İş ve Eğitim-Sen  olarak diğer sendikalara da bu mücadeleye destek vermek için çağrıda bulunduk fakat diğer sendikaların bu çağrıya olumlu yanıt vermediklerini belirtmek istiyoruz. Ayrıca, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden konu ile ilgili görüşmek için randevu talep ettiğimizi fakat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bu konu hakkında randevu talebimize olumlu yanıt vermediğini de ifade etmek istiyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Gazi İlkokulu konusunda farklı fikirlere ve çözüm önerilerine açık olmadığını görmekteyiz. Mahalleli okulunu kaybetmek istemiyorken, çözüm mercilerinin mahalleliye kulak vermemesi de üzüntü verici bir durum olarak ortaya çıkmaktadır. “GAZİ İLKOKULUNUN KAPATILMASINI İSTEMİYORUZ”. Dezavantajlı ailelerin çocuklarının yoğun olduğu bu bölgede okula devam sorununun çözülmesi okulun öğretmen kadrosunun ve oradaki ailelerin büyük başarısıdır. Bu başarılı birlikteliğin dağıtılması, kendi mahallesindeki okula kolaylıkla ulaştıkları bir durumda çocuklarımızın okullarından ayrılmaları ve farklı okullara dağıtılmalarının yeni sorunlar doğuracağı açıktır. Yaşanabilecek en büyük sorun öğrencilerin okula devam sorunu ve yeni okullarına uyum sorunu olacaktır. Eğitim İş ve Eğitim Sen olarak; evine en yakın okul en iyi okuldur düşüncesiyle Gazi İlkokulunun kapatılmasını istemiyoruz. Dezavantajlı bölgedeki bir okulun kapatılmasının o mahallenin çocuklarının eğitimine büyük zarar vereceğini düşünüyoruz. Dezavantajlı bir mahalle için eğitimden tasarruf olmaz. Okul binasının yaz döneminde depreme karşı güçlendirilmesi  ya da yıkılması halinde yenisinin yapılarak çocukların  kendi mahallerinde okula devam etmeleri gerektiğini belirtiyoruz”ifadelerine yer verdiler.

“OKUL KAPATAN MÜDÜR OLMAYIN” İl Milli Eğitim Müdürlüğüne seslenen Eğitim İş Edirne Şube Başkanı Nedim Zobar ve Eğitim Sen Edirne Şube Başkan Özer Demir” Çözüm önerilerimize kulak tıkayan İl Milli Müdürlüğüne sesleniyoruz; Okul Aile Birliğinin, öğrencilerin, öğretmenlerin, Muhtarların ve mahalle halkının sesine kulak verin: “Mahalleyi okulsuz bırakmayın. Gazi İlkokulunu kapatmayın. Okul kapatan müdür olmayın”şeklinde çağrıda bulundular.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.