Okul Yararına “Mantı Günü”…

Okul Yararına “Mantı Günü”…

Babaeski İlçesi’nde, Mimar Sinan İlkokulu Okul Aile Birliği, Sınıf Temsilcisi Öğrenci Velileri ile birlikte, Okul yararına “Mantı Günü” düzenledi.

Belediye Tansa Düğün Salonu’nda düzenlenen “Mantı Günü’nde” Mimar Sinan İlkokulu Okul Müdürü Uğur Meriç, Müdür Yardımcısı Sevilay Erdem, Okul Aile Birliği Başkanı Lale Özdeğer, Başkan Yardımcısı Akın Altun, Muhasip Üye Gülsüm Hardal, Yazman Üye Seda Kara ve Üye Elif Taşkın ile birlikte gelen öğrenci Velilerini salonun girişinde karşıladılar.

Mimar Sinan İlkokulu Okul Aile Birliği’nin ve Sınıf Temsilcisi Öğrenci Velilerinin evde kendi elleri ile hazırladığı Mantı ve Fırın Sütlaç Tatlısı ve diğer yiyecek ve içecekler kısa süre içerisinde satıldı.

Okul yararına düzenlenen Mantı Günü’ne yoğun ilgi olurken, yapılan satıştan elde edilecek gelirin okulun ihtiyaçları için kullanılacağı belirtildi. Mimar Sinan İlkokulu Okul Müdürü Uğur Meriç, yapmış olduğu açılış konuşmasında; “Mimar Sinan İlkokulu olarak bizler, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın vatanını, bayrağını, milletini seven çalışkan, üretken yenilikleri fırsata dönüştürebilen, yapıcı, eleştirilere açık, bilgi ile aklı buluşturma yeteneğine sahip, sorumluluk bilinci ile hareket eden ve herkesin güveninin kazanabilecek ahlaki donanıma sahip birer birey olmaları için elimizden gelen gayret ve fedakârlığı göstermekteyiz.

Hedeflemekte olduğumuz kazanımlara ulaşma yolunda başarı ve muvaffakiyet için elzem bir ihtiyaç olan siz değerli velilerimizin de bugün sevgi, mutluluk ve heyecanla burada bulunuyor olması da söz ettiğimiz hedef ve kazanımlara giden yolda en büyük destekçimizin sizler olduğunun apaçık göstergesidir. Bilinmelidir ki; çocuklarınızın üzerinde hepimizin sorumlulukları vardır. Onların ilk öğretmenleri muhakkak ki sizlersiniz. En temel bilgi ve becerilerin aile ocağında kazandırıldığı; sevgi ve saygının, sağlam bir karakterin ve onları hayatta başarılı kılacak tüm kazanımların ilk verildiği yerin aile ocağı olduğu unutulmamalıdır. İşte bu yüzdendir ki gerek akademik bilgi ve becerilerle donatıp gerekse de iyiyi, doğruyu ve güzeli anlatarak hayata hazırlama gayretinde olduğumuz çocuklarımızın eğitim öğretim süreçlerinde sizleri her daim yanımızda görmek, ilgi ve desteğinizi yakinen hissetmek en büyük dileğimizdir. Bir kez daha hatırlatmak isterim ki; öğretmenler ve anne babalar olarak bizler değişim ve gelişimlerin baş döndürücü hızda yaşandığı günümüzde, söz sahibi bir toplum haline gelebilmemiz için eğitim kavramına en büyük önem ve değeri vermeli; çocuklarımızı vermekte olduğumuz eğitimin kalitesini yükseltmek için durmadan ve yorulmadan çalışmalıyız. Okulun, çocuklarımızın geleceğini şekillendirecek olan adımların atılarak kritik kararların alındığı ve bu şekillenme sürecinde dünyanın en iyi eğitimcisinin bile anne babanın boşluğunu dolduramayacağı bilinciyle çocuklarımızın öğrenim ve gelişim süreçlerine katkıda bulunmalıyız. İşte tam da bu sebeple, bugünkü etkiliğimizin asıl mimarları Okul Aile Birliğimizin değerli Yönetim Kurulu ile etkinliğimize maddi manevi katkıda bulunan tüm kurum ve şahıslar başta olmak üzere burada bulunan ve okulumuz ve öğrencilerimiz yararına gerçekleştirecek olduğumuz bundan sonraki tüm çalışmalarımızda her daim yanımızda olacağı inancını taşıdığım siz değerli velilerimize, bizleri yalnız bırakmayan saygıdeğer protokolümüz, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının değerli yönetici ve çalışanlarına, siyasi parti temsilcileri, muhtarlarımız ve tüm Babaeskililere Mimar Sinan İlkokulu ailesi adına gönülden teşekkür ediyor; şükranlarımı sunuyorum. Sözlerime son verirken bir kez daha vurgulamak istiyorum ki; Vatan müdafaasının en ucuz ve en emin yolu eğitimdir; insanların en hayırlıları öğrenen ve öğretenlerdir ve eğitim öğretimin sürecinin en büyük destekçileri muhakkak ki ailelerdir.” dedi

Daha sonra Okul Aile Birliği Başkanı Lale Özdeğer ise yapmış olduğu konuşmasında; “Mimar Sinan İlkokulu Okul Aile Birliği tarafından düzenlenmiş olan “Mantı Günü’nde” bizleri yalnız bırakmadığınız için ve okulumuza destek vermek adına bugün burada olduğunuz için şükranlarımızı sunuyoruz. Hepiniz hoş geldiniz. Bildiğiniz üzere her yıl Ekim ayında Okullara Okul Aile Birliği Üyeleri seçilir ve kendileri okula katkı vermek adına bu göreve talip olurlar. Bizler de bu önemli göreve talip olup, okulumuza bir katkı olsun, okulumuzda eğitim gören öğrencilerimize bir destek olsun diye bu etkinliği düzenledik. Siz değerli Velilerimizden de yoğun bir katılım oldu. Sizlerle birlikte bu güzel organizasyonu gerçekleştirmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Mantı Günü’nün düzenlenmesinde emeği geçen sponsorlara teşekkür ederiz. Ayrıca bizlerden desteğini esirgemeyen Babaeski esnafına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tekrar hoş geldiniz, diyerek, iyi eğlenceler diliyorum.” Dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından okul yararına çeşitli hediye çekilişlerinin de yapıldığı “Mantı Günü” etkinliği, saat 13.00’te başlayıp, akşam 17.00’ye kadar türkü ve oyun havaları eşliğinde devam etti. 

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.