Örnek davranış…

Belediye Başkanlarından Gazeteciler Cemiyetine ziyaret…

CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Tekirdağ’ın 200 bin nüfuslu merkez ilçesi olan Süleymanpaşa’nın Ak partili Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti ziyaret etti.

Belediye başkanlarını ağırlayan Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal ve Yönetim Kurulu Üyeler, bir arada görme fırsatı buldukları iki belediye başkanına çeşitli sorular yönelttiler.

Yaklaşık bir saat boyunca Tekirdağ ve 11 ilçesinin sorunlarının masaya yatırıldığı görüşmede önemli müjdeler verildi. Yapılan görüşmede ağırlıklı olarak Süleymanpaşa’nın sorunları gündeme damgasını vurdu.Süleymanpaşa’nın ,trafik çilesi, otopark sıkıntıları,yeni oluşturulan meydan projesi,yeni bulvar yollarının açılması, Tekira AVM yanından çevre yoluna bağlantılı bulvar yolu,Değirmenaltı bölgesinden şehir merkezi arasında yapılacak olan sahil yolu projesi,Tekira AVM bölgesindeki kamulaştırma çilesi gibi konular bir saatlik görüşmelerin başlıca konuları arasında yerini aldı

TRAFİK ÇİLESİNE MÜJDELİ HABER GELDİ

Şehir içi trafiğin rahatlaması için çift yön/tek yön tartışmaları iki başkan kafa kafaya verip ürettikleri bir projeyi cemiyet ziyaretleri sırasında gazetecilere açıkladılar.Yapılan açıklamaya göre; Tekira AVM yanından çevre yoluna bağlanması düşünülen bulvar yolu aynı zamanda Ördeklidere mevkiine kadar bir bulvar yoluyla bağlanarak yeni bir bulvar yolu oluşturulacak.Böylece gidiş/geliş amaçlı kullanılan Hükümet Caddesi sadece gidiş veya dönüş olarak kullanılarak Tekirdağ Süleymanpaşa’nın trafik çilesinin bitirilmesi düşünülüyor.

CEMİYET HAKKINDA BİLGİLER VERİLDİ

Her iki başkanda 300 m2’den oluşan dernek merkezini gezerek çalışmalar  hakkında bilgi aldılar. Özellikle 100 m2’lik konferans salonunu çok beğenen başkanlar kısa sürede çok güzel şeylere imza atıldığını belirttiler.

Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti adına 24 Temmuz’da Turizm hotelcilik bahçesinde düzenlenecek 400 kişilik yemekli organizasyonuna başkanlar davet edildi.

Cemiyet adına beş katogoride düzenlenen Gazeteciler arasındaki yarışmanın kazananlarını ödüllendirileceği geceye başkanlar  mutlaka katılacaklarını da belirttiler.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.