Rusya’daki küçük Murat, Özel Uçakla Türkiye’ye getirildi…

Rusya’daki küçük Murat, Özel Uçakla Türkiye’ye getirildi…
16.06.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde ikamet eden (4) yaşındaki Murat Güldiken, pandemi döneminde Rus Uyruklu annesi ile birlikte mahsur kaldığı Rusya’dan tahliye uçağı ile Türkiye’ye getirildi.

Lüleburgaz İlçesi’nde, dört yıl önce erken doğumla dünyaya gelen ve beyin kanaması geçiren Murat Güldiken (4), tüm Dünya’yı etkisi altına alan pandemi döneminde Rus Uyruklu annesi Albina Güldiken ile birlikte Rusya’da iken mahsur kaldı.

Babaeski de ikamet eden Devrim Güldiken, 5 aydır Rusya’da tedavi gören oğlu Murat Güldiken ve Rus Uyruklu eşi Albina Güldiken’in Rusya’dan, Türkiye’ye getirilmesi için son çare olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı’ya başvurdu.

Güldiken Ailesinin yaşadığı sorunu Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler’e ileten İlçe Başkanı Yağcı, kısa sürede Dışişleri Bakanlığı ile irtibata geçerek yapılan girişimler neticesinde, 4 yaşında ki Murat Güldiken ile yanında bulunan Rus Uyruklu annesi Albina Güldiken, Rusya Hava Yollarına ait tahliye uçağı saat: 14.00’te Türkiye’ye getirildi.

İl Başkanı Çiler, yaptığı açıklamada; “Lüleburgaz İlçesi’nde, dört yıl önce erken doğumla dünyaya gelen ve beyin kanaması geçiren Murat Güldiken (4), pandemi döneminde annesi ile Rusya’da iken mahsur kalmış. Babaeski de ikamet eden Murat Güldiken Babaeski İlçe Başkanımız Fatih Yağcı’ya ulaştı. Bize ulaşan babası Devrim Bey’den tüm bilgileri aldık ve girişimlerimiz sonucunda Dışişleri Bakanlığımız ile irtibata geçerek Moskova Büyükelçiliği’nin devreye girmesiyle, çocuk ve annesini, Rusya Havayolları’na ait bir tahliye uçağıyla dün saat 14.00’te Türkiye’ye getirilmesine vesile olduk.Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Dış İşleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Bakan Yardımcımız Yavuz Selim Kıran’a şükranlarımızı sunuyoruz. Rabbim, Murat’ımıza acil şifalar versin inşallah.” Dedi.

Küçük Murat Güldiken’ in babası Devrim Güldiken, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;“Bende buradan ailemin Rusya’dan, Türkiye’ye getirilmesini sağlayan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler’e ve AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Fatih Yağcı’ya teşekkür ederim” dedi. Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.