Sakin Şehir Vize’de Festival Başlıyor…

Sakin Şehir Vize’de Festival Başlıyor…

Kırklareli’nin sakin şehir unvanlı Vize İlçesi’nde Başlayacak olan 12’inci Tarih ve Kültür Festivaline  Belediye Başkanı Ercan Özalp vatandaşları davet etti.

Dünya’nın sayılı yerleşim yerlerinden olup sakin şehir (Slow City) unvanı bulunan Trakya’nın parlayan ilçelerinden biri olan Vize İlçesi’nde 23 Ağustos Cuma günü saat: 18.30’da Vize Belediyesi önünden yürüyüş korteji ile başlayacak olan festival üç gün boyunca büyük bir coşku ile devam edecek.

Festivalle ilgili bir açıklama yapan Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp, şunları söyledi. “Vize İlçemiz tarihi, kültürü ve insanıyla çok farklı bir yerdir. Vize İlçemiz, İzmir’in Seferihisar, Çanakkale Gökçeada, Şanlıurfa Halfeti ilçeleri gibi Türkiye’nin sakin şehir unvanına sahip Trakya’nın tek yerleşim yeridir. Ayrıca ilçede bulunan ve İç ve Dış Kale olmak üzere iki bölümden meydana gelen Vize Kalesi ve surlar Roma döneminde MÖ.72-76 yıllarında yapılmış olup bugün hala dünyanın çeşitli yerlerinden ziyaretçiler tarafından ziyaret edilmektedir. Bu yıl 12. ‘sini düzenleyeceğimiz ve üç gün sürecek olan tarih ve kültür festivalimizde 23 Ağustos Cuma akşamı 90’lar ve Balkanlar gecesinde Suzan Kardeş, 24 Ağustos Cumartesi akşamı 70’li yılların gazino şarkılarından oluşan çeşitli sanatçılarımızla birlikte gecenin sonunda Sanatçı Gönül Yazar bizlerle olacak. 24 Ağustos Pazar akşamı pop müzik sanatçımız Hande Yener Vize’de bizlerle olacak. Festivalimizde konuklarımıza sürprizlerimiz de olacak. Sesimizi duyurabildiğimiz herkes misafirimizdir. Herkesi 12. Vize Tarih ve Kültür Festivalimize davet ediyoruz.”

Haber: Metin KARAKUŞ/Vize

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.