SEDEFÇİ İLE GÜRKAN BİR ARAYA NEDEN GELDİ …

Bu buluşma için CHP il Başkanı Pekcanlı, “Sedefçi’ye CHP’de kapılar kapalı” yorumunda bulundu.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ,Başkan Yardımcısı Yaver Tetik ile birlikte Söğütlük Kent Ormanı Belediye Tesislerinde Hamdi Sedefçi ile birlikte yaptıkları toplantı hakkında açıklamada bulundu.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Hamdi Sedefçi’nin partiye dönme çabaları hakkında  “ ben burada olduğum sürece bu kapı ona kapalıdır” dedi.

CHP  Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı ile CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu  İl Binasında gündemi değerlendiren bir basın toplantısı düzenlediler. İl Başkanlığı’ndaki toplantı da açıklamalar yapan CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İstanbul seçimi, buğday, enflasyon, işsizlik ve Kanola konusuna değinirken Pekcanlı’da Sedefçi Gürkan buluşması hakkında açıklamada bulundu.

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Hamdi Sedefçi’nin partiye dönme çabaları hakkında  “ ben burada olduğum sürece bu kapı ona kapalıdır” dedi.

CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın ,Başkan Yardımcısı Yaver Tetik ile birlikte Söğütlük Kent Ormanı Belediye Tesislerinde Hamdi Sedefçi ile birlikte yaptıkları toplantı hakkında açıklamada bulundu

“BEN BURADA OLDUĞUM SÜRECE BU KAPI ONA KAPALIDIR”

Edirne Eski Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın Kent ormanındaki haftasonu gerçekleştirdiği görüşme hakkında kendisine sorulan soruyu yanıtlayan CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı,   “2 gündür Edirne’de değilim. Konu ile ilgili bilgim var. Kişi ile Başkanımızın görüşme talebinin olduğunu başkanımız bizzat bana söyledi. Ne konuştular bilmiyorum. Başkan’la da görüşmedim bu konuyu. Hamdi Sedefçi ile ilgili benim tavrım nettir. Kimle görüşürse görüşsün beni ilgilendirmiyor. Yakında seçim olmayacağı için farklı sıkıntıları vardır. Ben partinin il başkanı olarak ben burada olduğum sürece bu kapı ona kapalıdır.”Dedi.

“KAZANACAĞIMIZI BELLİYDİ”

Milletvekili Okan Gaytancıoğlu’da İstanbul seçimini değerlendirdikten sonra Buğday,ayçiçeği ve kanola konularında bilgiler verdi.

Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu “ Aslında 31 Mart’tan bu yana dengesizlik var. 31 Mart gecesi Anadolu Ajansı seçim sonuçlarını gecikmeli verdi. Bu gecikmeli vermeden dolayı birimde partimizin içinde bulunduğu bir tutamaklara göre yapılan değerlendirmelerde sonuçların yanlış olduğunu bizim İstanbul seçimlerini kazandığımızı biz biliyorduk. Nedense Yüksek Seçim Kurulu bunu geciktirdi. Seçimin sonucu açıklanmadı. İl başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız sürekli İstanbul’a gitti. Hemşerimin ilişkileri kuruldu ve sonunda halkımızda bize güvenerek 800 bin farkla İstanbul’u kazandık. Demek ki artık Türkiye’de bir takım değişikliklerin olması gerekiyor. CHP bir erken seçimi istemiyor. Tek adam rejimi ile bunun gitmeyeceğini herkes biliyor. Şimdi kendi içlerinde tartışmalara başladılar. Biz bu tartışmalardan Cumhuriyet Halk Partisi olarak uzağız.”Dedi

CHP’YE İKTİDAR YOLU GÖRÜNDÜ

Gaytancıoğlu “Edirne Ticaret Borsası’na gittik. Rekolte işe ilgili bilgiler aldık. Cumhuriyet Halk Partisi İktidara her zaman yardımcı olur devletin kurumlarına yardımcı olur. Sonuçta bu yardımlar sayesinde bir karşılık beklemez. Bizim için yerel seçimler bitmiştir. Artık sosyal demokrat politikalarla İstanbul yönetilecektir. Bundan sonra yapılacak genel seçimle de Türkiye Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile tanışacaktır. Bizim erken seçim isteme görevimiz yok. Türkiye Cumhuriyetindeki vatandaşlar demokratik parlamenter sisteme alışmışlar. Telefonu açtığında milletvekilline ulaşmak ister. TBMM’de milletvekilinin kendi sorununu dike getirdiğini görmek ister. Milletvekili de karşısında bir kurumu, bakanı görmek ister. Bakana soru sorduğunda cevabın gelmesini ister.”Dedi.

REKOLTE YÜSEK

Okan Gaytancıoğlu “Buğday piyasasını gezdik. Rekolte yüksek. Ama unutmayalım fiyat bin 250 bin 300 lira arasında geziniyor. Aynı buğdaya Türkiye Cumhuriyeti Rusya’dan bir buçuk kira fiyat ödüyor. Çiftçimiz seviniyor yüksek verim elde ettik, ürünü de rahatlıkla satıyorum diye. Türkiye de buğday üretimi 22 milyon ton değil 18 milyon ton gerçekleşecek. Türkiye bu açığı ithalatla kapatacak. Üretimi planlayamayan bir iktidar, sıfır gümrük vergisi ile sorunları çözmeye çalışıyor. Bu sorunlar bu şekilde çözülmez. Günü birlik politikalarla sistemi götürmeye çalışıyorlar. Tek adam rejimi çökmüştür. Türkiye Cumhuriyetinin bir an önce demokratik parlamenter siteme geçmesi gerekmektedir. Partimiz olarak gereken desteği vermeye hazırız.”Dedi

“ENFLASYON  %30 LARDA ”

Enflasyonun asıl rakamının 30’larda olduğunu kaydeden Gaytancıoğlu “İşsizlik rakamları Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırıyor. Türkiye de hukuk sistemine güven yok. İmar barışı yeniden uzatılıyor, hükumet bir an önce para toplamak istiyor. Askerlik yasasını değiştiriyor. Türk halkı nelerle uğraşıyor. Ekmek fiyatları artıyor, pazara çıktıklarında fiyatların ne kadar arttığını görüyorlar. Türkiye de ciddi bir enflasyon var. Enflasyon makyajlanıp 15-16 larda çıkartılarak bu işler çözülmez. İnsanlar gelir kaybına uğruyor. Türkiye Cumhuriyeti şuan da üretim dinamiklerini bitirmek üzere. Elektriğe, mazota, çaya, şekere zam geldi. Ama her şeye zam yaparak değil üretimi arttırarak sorunları çözmek lazım.”dedi

“KANOLA ÖNEMLİ BİR ÜRÜN OLDU”

Gaytancıoğlu “Kanola bölgemizde önemli bir üründür. Bir yağ bitkisidir. Türkiye’ nin ciddi yap açığı varken geçen sene 2 bin 500 liralara çıkan kanola daki fiyat bugün 1 lira 90 kuruşlara kadar indi. Nedeni üretimi planlayamayan üretimi yönlendiremeyen, üretimi desteklemeyen bir iktidar var. Sizin yap açığınız var, ciddi anlamda para ödüyorsunuz, döviz ödüyorsunuz. Kanola da alıcı yoksa devlet Toprak mahsul Ofisini görevlendirsin. Kanolayı da en azından yağ açığını kapatılması konusunda devreye sokmasında fayda var. Devlet babadır baba görevini yapması lazım”dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.