Sendikacıların Adalet Sınavı Sonuçlandı…

Sendikacıların Adalet Sınavı Sonuçlandı…
13.10.2020
A+
A-

Belediye İş -Sendikası önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hüseyin Durmaz, 2 Nisan 2018 tarihinde Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat ile görüşmeye giderken önünü kesen başka bir sendika temsilci ve 4 kişi tarafından darp edildiğini iddia etmiş ve hastaneden darp raporu alarak kişilerden şikâyetçi olmuştu.

“Açtığı Dava Sonuçlandı”

Belediye İş -Sendikası önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hüseyin Durmaz tarafından, Tekirdağ 7.Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava sonucunda, karşı sendika temsilcisi S.Ş’in mahkemesi, sonuçlanarak karara bağlandı.

Buna göre; olay günü darp iddialarını reddeden karşı sendika temsilcisi S.Ş’nin hakkında; Tekirdağ 7.Asliye Ceza Mahkemesi’nce, 5271 Sayılı CMK’nın, 231/8 maddesi uyarınca sanığın her hangi bir denetimli serbestlik tedbirine gerek olmaksızın “5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına” karar verildi.

Adaletin yerini bulduğunu söyleyen Belediye İş -Sen önceki dönem Trakya Bölge Sorumlusu Hüseyin Durmaz, gazetemize yaptığı açıklamada; “Türk adaleti; Türkiye’de sendikacılığın gericilikle, bölücülükle, zorbalıkla, işverenlerin siyasetin yandaşı olmakla olmayacağını yargı kararları ile verdi. Bundan sonra Trakya’da ve Türkiye’nin her bölgesinde sendika seçme kararını işçi kendisi versin. Sendikalar işçilerin kararlarına saygı duysun, belediyelerde siyaset, sendika değişimlerine karar veren olmasın. İşçiler sendikal kararlarını kendisi versin dilerim. Bu yargı kararı tüm sendikal harekete ders olur, herkes işçi sınıfı mücadelesine kendisini adar.” Dedi. Haber: Metin KARAKUŞ

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.