Şimşek, Avukatlık Belgesini Aldı

Şimşek, Avukatlık Belgesini Aldı
08.05.2020
A+
A-

Edirne’nin tanınmış simalarından ve siyasetinin önemli isimlerinden olan Dr. Gürsel Şimşek ve Hatice Şimşek çiftinin kızı Aybike Şimşek önceki gün Edirne Barosu’nda gerçekleştirilen törenle avukatlık Ruhsatını aldı.

İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Aybike Şimşek,stajını yaptığı avukatlar Aydolu Karakoç, Gökhan Karakoç ve Edirne Barosu Başkanı Alper Pınar’ın katılımı ile yapılan törende avukatlık belgesini teslim aldı. Şimşek ailesinin ve genç avukatın yakın arkadaşlarının hazır bulunduğu törende konuşan Av. Aybike Şimşek, “Bugünü daha büyük bir törenle, tüm dostlarımla ve tüm sevdiklerimle sarılarak kutlamak staja başladığım gün en büyük arzumdu. Fakat Dünyaca geçirmiş olduğumuz Covid19 salgını sebebiyle, hepimizin sağlığı için bugünü, Baro Başkanımız ve Yönetim Kurulu kararı ile daha sade ve daha izole şekilde planladık. Evet biraz buruğum ama bir o kadar da gururluyum.

Çünkü bugün 25 yıllık emeğin somut bir karşılığını almış bulunmaktayım. 1 yıl zorunlu staj eğitimi ile koskoca bir 5 yılı anlamadan geride bıraktım.Geçen sene şubat ayında almış olduğum zorlu bir kararla stajımı Edirne’de ablam gibi bildiğim, abim gibi hissettiğim, avukat Aydolu Karakoç ve avukat Gökhan Karakoç’un yanında tamamladım.  Ben onlardan çok şey öğrendim, okulda öğrendiğim bilgilerin uygulamasını değil sadece, mesleğin kurallarını, ahlaklı ve erdemli bir avukat olmayı, yeri geldiği zaman hırslı olmayı, alçakgönüllü ve mütevazi bir avukat olmayı, etkili konuşmayı, sürekli araştırmacı olmayı, yaratıcı olmayı, hukukun bir derya deniz olduğunu, kıdemli olsan da  her zaman öğrenmen ve çalışman gerektiğini unutmamanı ben onlardan öğrendim. Bu süreçte mesleki anlamda tüm tecrübelerini benimle paylaşan avukatlarıma çok teşekkür ederim.Edirne’de yaşamayı da güzelleştiren değerli arkadaşlarıma da ne kadar teşekkür etsem az. İyi ki varsınız” dedi.

 Törenin ardından Aybike Şimşek, arkadaşları ve ailesi ile sosyal mesafe kurallarına göre hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.