Şimşek gözyaşları ile toprağa verildi

Şimşek gözyaşları ile toprağa verildi
18.07.2020
A+
A-

MHP Edirne eski İl Başkanı Dr. Gürsel Şimşek, son yolculuğuna gözyaşları içerisinde  uğurlandı.

Muğla’ya bağlı Bodrum’daki yazlığında tatil yaparken, önceki gün geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Gürsel Şimşek için İpsala’da kendisine ait çiftlikte cenaze töreni yapıldı.

Cenaze törenine; İpsala ve Keşan’ın yanı sıra çevre il ve ilçelerden çok sayıda seveni ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Gürel Şimşek’in üç hilal bayrakla sarılı tabutu, çiftliğin bahçesinde açılan dev Türk bayrağının önüne konuldu.Cenaze namazına yüzlerce kişi katılırken, cenazeye katılan Şimşek’in yakınları gözyaşlarına boğuldu.1960 yılında doğan Gürsel Şimşek, ilk, orta ve lise öğrenimi ile yükseköğrenimini İstanbul’da tamamladı. Çapa Tıp Fakültesi mezunu olan Şimşek, mecburi hizmeti için İpsala’ya tayin oldu.

MHP İpsala İlçe Başkanlığı ile başladığı siyaset hayatına il teşkilatında da çeşitli kademelerde devam etti. 1997 – 2007 yıllarında Çeltik Üreticileri Dernek Başkanlığı görevinde bulunan Gürsel Şimşek, siyasete 2000 yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nde başladı ve sırasıyla 2000 – 2002 yılları İpsala İlçe Başkanlığı, 2003 – 2007 yılları Edirne İl Başkan Yardımcılığı, 2009 – 2011 yıllarında Edirne İl Başkanı olarak görev yaptı.

MHP Edirne Kadın Kolları eski Başkanı Hatice Şimşek’le evli olan iki çocuk babası Şimşek, 2015 genel seçimlerinde MHP 25. Dönem milletvekili adayı olmuştu.Merhum Şimşek’e Edirne Postası olarak Allahtan rahmet diler ailesi başta olmak üzere yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.