Sosyal Medyadan başlayan dostluk eli…

Sosyal Medyadan başlayan dostluk eli…

KIRKLARELİ’nin Babaeski İlçesi’nde, Üniversite Sınavlarına hazırlanan 18 yaşında ki Zeynep Serra Berber, babası Hasan Berber ile birlikte Van’ın Erciş İlçesi’ndeki yardıma muhtaç öğrenciler için 6 koli giyecek, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi topladı.

İlçenin Fevzi Çakmak Mahallesi, 287 Nolu Sokak’ta ki ikamet ettiği evinde Üniversite Sınavlarına hazırlanan Zeynep Serra Berber, sosyal medyadan tanıştığı Erciş Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Sevda Çelebi isimli öğrenci ile arkadaşlık kurdu.

Okulda bazı öğrencilerin yarıma muhtaç olduğunu öğrenen, Zeynep Serra Berber, babası Hasan Berber ile birlikte bir yardım kapmayası düzenledi.   Kampanyanın sonucunda, Van’ın Erciş İlçesi’ndeki yardıma muhtaç öğrenciler için 6 koli giyecek, ayakkabı ve kırtasiye malzemesi toplandı.

Zeynep Serra Berber, yardım kampanyası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sosyal Medya üzerinden tanıştığım Erciş Sosyal Bilimler Lisesi Öğrencisi Sevda Çelebi arkadaşımız ile aramızda güzel bir dostluk kurduk. Bunun sonucunda da Van İlinin Erciş İlçesinde yardıma muhtaç öğrencilerin olduğunu öğrendik ve İlçemizde sağduyulu hayırsever vatandaşlardan, yardıma muhtaç olan kardeşlerimiz için mont, battaniye, ayakkabı, kitap ve kırtasiye gibi çeşitli malzemelerden oluşan 6 koli yardım paketi topladık. Daha sonra ise İtfaiye Müdürlüğünden emekli olan babam Hasan Berber ile birlikte başlattığımız bu yardım kampanyası sonucunda topladığımız yardım malzemelerini Van İli’nin, Erciş İlçesi’ne göndermek üzere PTT Babaeski Şubesi’nden kargo yaptık. Ben öncelikle bu yolda bize destek olan çok değerli Zabıta Amirimiz Vedat Şarlı’ya, Kurtuluş Mahallesi Muhtarımız Sayın Levent Çetinkol’a, Fatih İlkokulu öğrencilerine ve Okul Aile Birliği Üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum. Biz bu topladığımız yardımlar sonucunda kimsesiz insanlara kimsesiz olmadıklarını biraz olsun hissettirdiysek ne mutlu bizlere diyorum.” Dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.