STK’lar, doğa ve çevre için bir araya geldi…

STK’lar, doğa ve çevre için bir araya geldi…
25.09.2020
A+
A-

Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan’ın daveti üzerine diğer STK’lar ile bir araya gelen Kırklareli Kent Konseyi, Çevre Meclisi ve Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu, doğa ve çevre konularında fikir alışverişinde bulundu.

Kırklareli Kent Konseyi, Çevre Meclisi ve Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Çalışma Grubu, gündemdeki doğa ve çevre konularını karşılıklı samimiyet çerçevesinde görüşmek ve fikir alışverişinde bulunmak için Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Ekrem Şaylan’ın daveti üzerine çay bahçesinde bir araya geldi.

 

Özellikle yeniden kurulması gündeme gelen ancak hafta başında yapılan duyuruda mevzuattan iade ve iptal kararı verilen Dokuzhöyük Termik Santrali sürecinde yaşanan mücadelenin paylaşıldığı buluşmaya; Kırklareli Kent Konseyi Başkanı Ali Çakır, Çevre Meclisi Başkanı Göksal Çidem, Yürütme Kurulu Üyeleri ile Kırklareli il Genel Meclisi Başkanı Aydın Karakoç, TMMOB Kırklareli İl Temsilcisi Erol Özkan, Kent Konseyi Önceki Dönem Başkanı Seyfi Meriç, Karahalil Beldesi Belediye Başkanı Aykut Yakut, Dokuzhöyük Köyü Muhtarı Âdem Balsak’ın yanı sıra Dokuzhöyük Köyü Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği ve DAYKO gönüllüleri katılım gösterdi.

Bir kent forumu yapısında karşılıklı tanışmalar ve düşünceler ile başlayan sohbette, Dokuzhöyük Termik Santrali’ne karşı verilen hukuksal ve sosyal mücadelenin önemi vurgulanırken, katılımcılar bu sürece katkıda bulunan herkese teşekkür etti. Ayrıca 2020 yılının olumsuz geçen ve gelecek yıllarda da hissedilecek konusu olan kuraklık sürecinin yönetilmesi, tedbirler ve eylem planları üzerine görüşler paylaşıldı. Verimli ve keyifli geçen bu sohbetin sonunda katılımcılar, yeniden bir araya gelmenin temennisiyle veda etti. -Haber: Metin KARAKUŞ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.