T.Ü.’DE “15 TEMMUZ” PROGRAMI

17.07.2019
A+
A-

Trakya Üniversitesi, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla 16 Temmuz 2019’da bir program düzenledi. Trakya Üniversitesi Senatosu, program kapsamında özel gündemle toplandı. Senatonun ardından 15 Temmuz Şehitler Yolu’nda, Trakya Üniversitesi yönetimi, senatörler ve çalışanların katılımıyla bir yürüyüş gerçekleştirildi. Daha sonra Şehit Ömer Halisdemir Çeşmesi’nde dua edildi.

Trakya Üniversitesi Senato Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda 15 Temmuz konulu video gösteriminin ardından, Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç, “O Gün Aslında Ne Oldu?” başlıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Toplantıda senatörler, 15 Temmuz’un milletimiz ve vatanımız için önemine dair paylaşımlarda bulundu.

Senatonun ardından Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Senato Üyeleri, 15 Temmuz Şehitler Yolu’nda bir yürüyüş gerçekleştirdi. Şehit Ömer Halisdemir Çeşmesi’nde son bulan yürüyüşün ardından bir konuşma gerçekleştiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Ülkemiz, üç yıl önce silahlarla, zorbalıkla parçalanma ve işgal girişimiyle karşı karşıya kaldı. Türk milleti; ne kadar büyük bir millet olduğunu, söz konusu vatan ve bayrak olduğunda neler yapabileceğini bütün dünyaya 15 Temmuz gecesi bir kez daha gösterdi. Ateşlere, toplara, tüfeklere, bombalara sinesini siper ederek bu ateşi söndürdü. Zor zamanların kahramanları vardır. Başta Ömer Halisdemir olmak üzere 251 şehidimiz ve tüm gazilerimiz o zor günün kahramanlarıdır. Biz, onlar sayesinde bugün barış ve huzur içerisinde hayatımıza devam edebiliyoruz, bu büyük milletin daha ileriye gitme gayesini sürdürebiliyoruz. Onlara minnettarız, Allah tüm şehitlerimize gani gani rahmet eylesin.” dedi.

Program, Trakya Üniversitesi Genel Sekreteri ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç’ın duasıyla son buldu.

 

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.