T.Ü.’nin ikinci Rektörü Ülger yaşamını yitirdi

T.Ü.’nin ikinci Rektörü Ülger yaşamını yitirdi
31.03.2020
A+
A-

Trakya Üniversitesi’nin ikinci Rektörü (1992-1996 arası) ve Tekirdağ Ziraat Fakültesi’nin değerli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Poyraz Ülger vefat etti.

Trakya Üniversitesi’nin kurulmasında ve gelişmesinde büyük katkıları olan ve 3 dönem Rektörlük yapan, Prof. Dr. Poyraz Ülger’in ani vefatı sevenlerini üzdü.

Başta Edirneliler olmak üzere tüm camianın sevdiği Ülger, herkese karşı saygılı ve hoşgörülü davranışlarıyla her zaman sevilen isimlerin başında yer aldı.

TRAKYA ÜNÜVERSİTESİNDEN TAZİYE MESAJI

Trakya Üniversitesi de yaptığı açıklamada başsağlığı dileklerinde bulundu.

Rektörlükten yapılan açıklamada, “1992-1996 yılları arasında Trakya Üniversitesi’nin 3. Dönem Rektörlük vazifesini yapan, Değerli Hocamız Prof. Dr. Poyraz Ülger’in vefatını büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız.

Hocamız, Rektörlük görevi ve akademik kariyeri boyunca Trakya Üniversitesi’nin gelişmesi, kurumsal anlamda daha da güçlenmesi ve bölgenin en büyük üniversitelerinden biri olması için var gücüyle çalışmış, kurumumuza büyük emek vermiş, önemli değerler katmıştır.

Değerli Hocamız Prof. Dr. Poyraz Ülger’in, Trakya Üniversitesi’ne kazandırdığı değerleri yaşatmaya devam edeceğimizi vurgularken, kendisine Allah’tan rahmet; ailesi, yakınları ve sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz”denildi.

Bizde Edirne Postası  olarak Prof. Dr. Poyraz Ülger’e Allah’tan rahmet, ailesi, yakınları ve tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı dileriz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.