Taekwondo Takımı, Malkara’da 6 derece yaptı…

Taekwondo Takımı, Malkara’da 6 derece yaptı…
12.11.2019
A+
A-

Babaeskispor Taekwondo Takımı, Malkara Belediyesi’nin, Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 97.Yıldönümü dolayısıyla, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Selim Vural anısına düzenlendiği ve Koordinatörlüğünü Taekwondo Milli Takım Antrenörü, 2. Kademe 4. Dan  Gökhan Fındık’ın üstlendiği, “3.Geleneksel Malkara 14 Kasım Kurtuluş Kupası” Taekwondo Turnuvası’na katıldı.

Malkara 14 Kasım Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen, “3.Geleneksel Malkara 14 Kasım Kurtuluş Kupası” Taekwondo Turnuvası’nda, Babaeskispor Taekwondo Takımı sporcuları,  2’si birincilik olmak üzere, toplam 6 madalya kazandı.Babaeskispor Taekwondo Takımı Turnuvada, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Edirne, İstanbul gibi toplamda 5 il, 23 kulüp, 230 sporcu ile kıyasıya mücadele etti.Yoğun bir antrenman ve maç periyodun da olduklarını söyleyen Babaeskispor Taekwondo Takımı Antrenörü Kazım Taşkın, şampiyona dönüşü sonrasında yaptığı açıklamada; “Babaeski Taekwondo takımının hedefi yılbaşından sonra uluslararası arenada Babaeski’yi temsil etmektir.”

Antrenör Taşkın, şöyle devam etti; “Arka arkaya gelen başarıların ardından uluslar arası maçlardan davet alıyoruz. Fakat bütçe ve sponsorlarımız olmadığından dolayı bu yıl uluslar arası turnuvalara katılamadık ve takım olarak büyük hayal kırıklığı yaşadık. Fakat yılbaşından sonra takım olarak daha çok desteklenirsek yurt dışında Babaeski İlçemizi gururla temsil edebiliriz. Bu nedenle Babaeski deki sporu seven hayırsever iş adamlarımızdan ekonomik anlamda destek bekliyoruz. Ben tekrar turnuvada dereceye giren tüm sporcularımı yürekten kutlar başarılarının artarak devam etmelerini temenni ediyorum.”Malkara’da dereceye giren sporcular;Halil ŞAHİN Minikler (50 kg) 1’inci,Delfin Nur ATEŞ Yıldızlar (44 kg) 1’inci,Yağmur AYAN Minik Altı (25 kg) 3’üncü,Muhammet Berat HİLAL Minik (45 kg) 3’üncü,Alpay DUMAN Büyükler (59 kg) 3’üncü,Abdülkadir Benek Büyükler (80 kg) 3’üncü.

Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.