Tarım Festivali “Yaşar” Konseri İle Son Buldu…

Tarım Festivali “Yaşar” Konseri İle Son Buldu…

Babaeski İlçesinde 3 gündür coşku ile devam eden 47.Tarım Festivalin final gecesi, Sanatçı Yaşar’ın muhteşem konseri ve  havai fişek gösterileri ile son buldu.

-Başkan Hacı; “Festival süresince çok güzel günler geçirdik. 3 gün boyunca eğlendik, günlük hayat kaygılarından uzaklaştık. Festival süresince Babaeski’nin günlük nüfusu her gün 50 bin kişi olmuştur. Günde 20 bin kişi Babaeski’yi ziyaret etmiştir. Farklı siyasi görüşlerimiz, inançlarımız ve kültür farklılıklarımız olabilir. Ama bu akşam burada olduğu gibi barış içinde bir arada olduğumuzu gösterdik”dedi.Babaeski İlçesinde 3 gündür coşku ile devam eden 47.Tarım Festivalin final gecesi, Sanatçı Yaşar’ın muhteşem konseri ve  havai fişek gösterileri ile son buldu.

Gündüz Onat Festival Alanında kurulan dev platformda, saat: 21.00’de başlayan gece etkinlikleri; en İyi Balkan Sanatçısı” ödüllü Cüneyt Şentürk’ün konseri ile başladı.Rumeli Türkülerinden hazırladığı repertuarı ile seyircileri coşturan Sanatçı Cüneyt Şentürk, yaklaşık bir saat kaldığı sahnede izleyicilerden tam not aldı.Gecenin sürpriz Sanatçısı Cüneyt Şentürk’e, 47.Tarım Festivali anısına Kent Konseyi Başkanı Selim Tuna, gümüş bir plaket takdim etti.Konsere eşi ile birlikte geldiğini belirten, Sanatçı Cüneyt Şentürk, “Yakında bir erkek çocuğunun olacağını ve adını da “Mustafa Kemal” koyacağını söyledi.

Final gecesinde Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın, Festival kapanış konuşması öncesi, havai fişek gösterileri gökyüzünü renklendirdi.Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, festivalin kapanış konuşmasında şunları söyledi. “Çok değerli Babaeski’liler ve sevgili misafirlerimiz, 47’incisini düzenlediğimiz Babaeski Tarım Festivali’nin son akşamında hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Sözlerime kurtuluş savaşını müteakip, bu ülkeyi ve Cumhuriyeti bizlere emanet eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet minnetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Tarım Festivalimizin bu günlere gelmesinde emeği geçen bütün belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Festival süresince çok güzel günler geçirdik. 3 gün boyunca eğlendik, günlük hayat kaygılarından uzaklaştık. Festival süresince Babaeski’nin günlük nüfusu her gün 50 bin kişi olmuştur. Günde 20 bin kişi Babaeski’yi ziyaret etmiştir. Farklı siyasi görüşlerimiz, inançlarımız ve kültür farklılıklarımız olabilir. Ama bu akşam burada olduğu gibi barış içinde bir arada olduğumuzu gösterdik. Ayrı siyasi görüşlere sahip olabiliriz, bu önemli değil. Bizim Babaeski olarak ortak bir sevdamız vardır, ondan asla vazgeçmeyiz. O da Mustafa Kemal Atatürk sevgisi ve Cumhuriyet sevdasıdır. Atatürk’e ve Cumhuriyete sahip çıkan sizlerle el ele omuz omuza olmaktan çok mutluyum. Bir hafta sonra Kurban Bayramını kutlayacağız. Birbirimize karşı daima hoşgörülü olalım. Kavgadan uzak duralım, bizim dinimiz dedikoduyu, nifakı ve kavgayı reddeder. Bu ayın sonunda da 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayacağız. O gün evlerimizi, iş yerlerimizi bayraklarla donatalım. Bütün Babaeski çoluk, çocuğumuzla ellerimizde bayraklarla Atatürk Heykeli meydanında toplanalım. Orasını kıpkırmızı, gelincik tarlasına çevirelim, her yer bayrak olsun. Mustafa Kemal ve Silah arkadaşlarına sizleri unutmadık, diyelim. Babaeski’nin bütün mahalleleri isimlerini ya kurtuluş savaşından, ya Cumhuriyet’ten ya da Kuvayi Milliye Kahramanlarından almıştır. Atatürk Mahallesi, Gazi Kemal Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gazi Osman Paşa Mahallesi, Kurtuluş Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, 30 Ağustos Zafer Bayramını en güzel Babaeski kutlar. Ben bu festivalin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, bu festivalin asıl sahibi Babaeski halkına sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum.  Bu akşam burada bir araya gelip eğleniyorsak Mustafa Kemal Atatürk sayesinde ve onun kurduğu Cumhuriyet sayesindedir. Cumhuriyetin bize verdiği özgürlükler sayesindedir. Her Festival söylediğim gibi kim nereye giderse gitsin Babaeski halkının gideceği tek bir yol vardır. O da Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur.”

Belediye Başkanı Hacı’nın konuşmasının ardından, 47.Tarım Festivalinin final gecesinde son dönemin en popüler sanatçıların başında gelen, yılın en iyi çıkış yapan erkek sanatçısı ödülünün sahibi “Yaşar” sahne aldı.

Dev platformun kurulduğu Gündüz Onat Festival alanı, saatler öncesinden doldu. Yaşar, sahneye çıktığında coşkulu kalabalığı görünce, cep telefonunu çıkartarak, selfie yaptı. Konser sırasında genç hayranları sürekli Yaşar’ın adını söyleyerek sevgi gösterisinde bulundu. Yaklaşık iki saat sahnede kalan Sanatçı Yaşar’a, 47.Tarım Festivali dolayısıyla gecenin anısına Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı, tarafından gümüş bir plaket takdim edildi.

-Haber: Metin KARAKUŞ/Babaeski

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.