Teknoloji olmadan mutlu bir gün yaşandı

Teknoloji olmadan mutlu bir gün yaşandı
17.10.2019
A+
A-

Edirne İl Sağlık Müdürlüğü Teknolojisiz Mutlu Bir Gün etkinliğini Şükrü Paşa Atletizm sahasında tartan pistte kamu yöneticilerinin de katılımıyla gerçekleştirdi. Yürüyüş sonrası çocuklar geleneksel sokak oyunlarını oynadı.

            Teknolojisiz Mutlu Bir Gün etkinliğini Şükrü Paşa Atletizm sahasında yapıldı. İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Cengiz Kalkan, İl Sağlık Müdürlüğü’nün projelendirdiği İl Milli Eğitim ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte düzenledikleri ‘Teknolojisiz Mutlu Bir Gün’ etkinliğinin yıl içinde ikincisini gerçekleştirdiklerini belirtti.

            İlk etkinliğin özellikle çocuklar, gençler tarafından çok sevildiğini kaydeden Dr. Kalkan, “Israrla çocuk ve gençlerimiz Müdür amca bunun yenisini burada tekrar yapalım dediler. Biz de tekrar bugün onlarla beraber yarışacağız. Hareket et sağlıklı ol diyoruz. Teknoloji ama yerinde ve yeterince diyoruz. Özellikle teknolojinin hepimizi kıskacına aldığı bize nefes aldırmadığı, bağımlılık gibi yayıldığı dönemlerden geçiyoruz. Bugünlerde bu teknolojinin hayatımızı kolaylaştıran taraflarını kullanarak ama bizi bir kafes içerisinde mahpus gibi tutan eylemlere de mecbur bırakmamasını sağlamak niyeti ile bu toplantılarımızı yapıyoruz. Çocuklarımız ile beraber doya doya mutlu bir gün istiyoruz. ‘Hareket et sağlıklı ol’, ‘Teknoloji yerinde ve yeterince’ sloganıyla hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

            İl Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı da 2023 vizyonunda mutlu çocuklar güçlü Türkiye parolasıyla yola çıktıklarını kaydetti ve şöyle konuştu:

            “Bugün de sağlıklı olmak için teknolojiyi doğru ve bilinçli kullanmak için buradayız. Sizlerin interneti ve teknolojiyi en doğru şekilde kullanması gerekiyor. Eğer ki siz teknolojiyi abartırsanız hayatınızı karartırsınız. Teknoloji çok önemli ama sizin sağlığınız daha önemli. Beden sağlığı ve ruh sağlığı birleştiği zaman tam sağlıklı insan olur. Biz sizleri çok seviyoruz. Hepinizin mutlu olması ve sağlıklı olması için Allah’tan temenni ediyorum ve saygılar ve sevgiler sunuyorum.”

            Gençlik ve Spor Kulübü Geleneksel Çocuk Oyunları Derneği Başkanı Sadrettin Alıcı ise teknolojisiz bir gün etkinliği ile geleneksel çocuk oyunlarının çocuklara olumlu etkileri ve o çocukların mutluluğuna nasıl yansıdığını görüleceğini ifade etti. Etkinliğe vesile olan Sağlık, Milli Eğitim ve  Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne dernek ve çocuklar adına teşekkür eden Alıcı, “Sağlıklı bir ruh sağlıklı bir bedende olur.

Bizler analarımızın babalarımızın dedelerimizin oyunlarını sokakta oynayarak büyüdük.  Bedensel sağlığımız, kas gücümüz, kalbimizin güçlenmesi, akciğerlerimizin gelişmesi bunları hep bu oyunlar sayesinde kazandık”dedi.Yürüyüş sonrası çocuklar geleneksel sokak oyunlarını oynadı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.