Trakya Birlik’ten Bir İlk Daha …

Trakya Birlik’ten Bir İlk   Daha …
15.01.2020
A+
A-

KIRKLARELİ’nin, Babaeski İlçesi’nde, S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, çiftçilere ve ortaklarına destek vermek anlamında bir adım daha atarak, Trakya Birlik Markalı Üre cinsi gübre satışına başladı.

S.S. 132 Sayılı Babaeski Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mülayim Güler, “Ülkemizin en büyük çiftçi kooperatifleri birliklerinden biri olan Trakya Birlik, 54 yıllık tarihinde bir ilke daha imza atarak, Trakya Birlik Markalı Üre cinsi gübreyi çiftçilerimiz ile buluşturdu.” dedi.

Güler, şöyle devam etti; “Bildiğiniz gibi Birliğimizin ana iştigal konusu ayçiçeğidir. Ancak biz çiftçiler bir yıl ayçiçeği ektiğimiz tarlalarımıza, münavebe gereği ertesi yıl başka ürünler ekiyoruz ve bu genellikle hububat oluyor. Dolayısı ile ortaklarımıza hizmet götürürken ayçiçeğini hububattan ayrı düşünmek mümkün değildir. Bizler kooperatiflerimizde çiftçimizin ve ortaklarımızın tarımsal girdilerini sağlarken mevcut markaların satışını yapıyorduk bu güne kadar.

Sağ olsunlar Birlik Yöneticilerimizin çalışmaları neticesinde 54 yaşındaki Birliğimiz Trakya Birlik tarihinde ilk defa kendi markamız ile çiftçilerimizin üre cinsi gübre ihtiyaçlarını karşılayabilir duruma geldik. Birlik Yönetim Kurulumuz ve Genel Müdürümüz başta olmak üzere bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyor, tüm çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olmasını diliyoruz.”

Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ 

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.