“TRAKYA ÜNİVERSİTESİ’NE YAKIŞIYOR MU?”

02.07.2019
A+
A-

TARİHİ GAR BİNASININ BAKIMSIZLIĞI ELEŞTİRİLERE NEDEN OLUYOR.

 

Edirne’nin en tarihi ve turistik mekânlarından olan ve günümüzde Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kullanılan Karaağaç Tren İstasyon binasının arka tarafı bakımsızlıktan çok çirkin bir görüntü arz ederken, bu binayı görmeye gelen yerli ve yabancı turistler durumu hayretle karşılıyorlar.

Ülkemizin en güzel ve en estetik tarihi gar binalarından biri olan ve 1911-14 yılları arasında Mimar Kemalettin tarafından yapılan bu istasyon binası son on yıldan beridir Güzel Sanatlar Fakültesi olarak kullanılıyor.

 

Edirne’nin en çok turist alan gözde mekânlarından biri olan bu gar binasının arka tarafı ilgisizlik ve bakımsızlıktan çeşitli, şikâyetler alıyor. Büyüyen ve bir türlü biçilmeyen otlar binanın arka tarafını kaplamış durumdayken budanmayan ve kontrolsüz büyüyen ağaçlar ise binanın siluetini bozuyor.

Bu kadar ziyaret edilen bir yerin bu şekilde bakımsız bir halde bırakılmasının Trakya Üniversitesi’ne ve estetiği temsil eden Güzel Sanatlar Fakültesi’ne yakışmadığını belirten vatandaşlar. Bu güzel binanın çevresinin bir an evvel bakımdan geçirilerek Edirne’ye ve Üniversitemize yakışacak bir hale getirilmesini istiyorlar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.