Türk Hava Kurumu Kurban Bayramı’na hazır…

Türk Hava Kurumu Kurban Bayramı’na hazır…
28.07.2020
A+
A-

Türk Hava Kurumu (THK) Babaeski Şubesi Yönetim Kurulu, yaklaşan kurban bayramı öncesi İlçe Merkezi, Belde, Köy ve Mahallelerde deri faaliyeti hazırlıklarını tamamladı.

Şube Başkanı Metin Karakuş, Babaeski, Pehlivanköy İlçesi, Belde ve Köylerdeki hayırsever vatandaşları geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda kurban derilerini Türk Hava Kurumuna bağışlayama davet etti.Devlet bütçesinden herhangi bir yardım almadan halkın verdiği kurban derisi, fitre, zekât, bağış ve diğer ticari gelirleri yine halkın kullanımına sunan tek Sivil Toplum Kuruluşun Türk Hava Kurumu olduğunu ifade eden Şube Başkanı Karakuş, Türk Hava Kurumu’nun yardım toplama faaliyetlerini yasaların verdiği yetki doğrultusunda bu yıl da gönüllülük esasına göre devam ettireceğini kaydetti.

Karakuş, şöyle devam etti; “Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan ve Cumhuriyetimizin en büyük kazanımı olan Türk Hava Kurumu, elde edilen gelirlerin tamamını kendi faaliyetleri olan yangın söndürme uçakları ile orman yangınlarına havadan müdahale, hava ambulans uçakları ile yaralı ve organ naklinde,  gençlerimize ücretsiz havacılık kursları açmada, hava yolu şirketlerine pilot yetiştirmektedir. Ayrıca; Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile hava yolu şirketlerine kalifiye eleman yetiştirmeye ve gençlerimize iş imkânı sağlamaya, Hava Harp Okulu öğrencilerinin ilk planör eğitimlerini vermeye ve okullara kırtasiye malzemesi yardımı yapmaktadır. Türk Hava Kurumu Havacılık ve Uzay Bilimleri Üniversitesi’nde Türkiye için uçak yapımına başlanmıştır. Bu üniversitemizde şehit ve gazi yakınları ücretsiz başarılı öğrenciler tam burslu ve kademeli burslu olarak eğitim almaktadır. Gezici ekiplerimiz bu yılda kurban derisi toplamaya devam edecektir. Kurban derileri alınmayan vatandaşlarımız Fatih Caddesi 2.Katta (Saatçi Kenan Sofu üstünde) bulunan THK Şubesine bırakmalarını veya 0288 512 1182 nolu telefonu aramaları yeterlidir. Duyarlı halkımızın katkılarıyla hizmetlerimizin daha da genişleyeceği inancıyla Kurban Bayramınızı şimdiden kutlar, aileniz ve sevdikleriniz ile birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileği ile sağlık ve esenlikler dilerim.” Haber: Metin KARAKUŞ/BABAESKİ 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.