‘Ülkücü koltuğa önem vermez’

‘Ülkücü koltuğa önem vermez’
13.02.2020
A+
A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski İl Başkanı Avukat Süleyman Ferhatoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın hakkında yerel bir gazeteye yaptığı açıklamayı eleştirdi. Av. Ferhatoğlu, “Ülkücülük bir sevdadır. Ülkücü Hiç bir zaman makama koltuğa önem vermez” dedi.

            MHP eski Edirne İl Başkanı Av. Süleyman Ferhatoğlu, CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’nın şahsında yaptığı açıklamayı eleştirdi. Av. Ferhatoğlu sosyal medya üzerinden de aynı eleştiriyi paylaştı. Av. Ferhatoğlu paylaşımında şunlara yer verdi:

            “Keloğlan tiyatro olarak nitelendirdiğim kongre sonrasında her nedense bana cevap vermek gayretiyle kendi efradının sahip olduğu gazeteye beyanat vermiş. Atamayla göreve gelmişim de koltuğumu koruyamamışım.

Bak kardeş bu konular seni aşar. Ne aldığın eğitim ne yaşam şeklin nede adamlığının bizim yanımızda esamesi bile okunmaz. Edirneli hemşehrilerimiz ikimizi de tanıyor. İstersen hangimizin daha dürüst ve ahlaklı olduğu konusunda bağımsız bir şirkete araştırma yaptıralım. Masraflarını ben kendi alın terim ile kazandığım paramdan ödeyeceğim. Ben işlerimin yoğunluğu ve özellikle ailevi nedenler ile görevimden istifa ettim. O tarihte gazete demeçlerim açıktır. Bizler siyasete 1995 yılında sen daha kısa pantolonla gezerken atıldık. Sırasıyla Gençlik kolları başkanlığı, ilçe başkanlığı ve il yöneticiliği en sonda il başkanlığı yaptık. Eğitim desen senden çok daha kaliteli okullarda okuduk tüm eğitim hayatımızda okullardan dereceler ile mezun olduk. Bu sayede kimseden maddi ve manevi destek almadan bileğimizin hakkı ile yıllarca tek başıma partimi Havsa’da ve Edirne’de yönettim.

            Ülkücülük bir sevdadır. Ülkücü Hiç bir zaman makama koltuğa önem vermez. Tek amacı Allah cc yolunda ilelebet sonsuza kadar ülkemin var olması ve senin beyninin anlamayacağı turandır. Ben geçimimi partimden temin etmedim Allah’ a şükür. Kaldı ki ben sade bir vatandaşım ve o yazıda senin ismini dahi zikretmeye gerek duymadım. Yine seni kaale almıyorum ve sadece gülüyorum. Yel kayadan ne koparır. Bayrağımızın tarafındayız. Milletimizin, vatanımızın tarafındayız. Rahmetli İnönü’nün dediği sözü hiç unutmam; ‘Bu ülkede namuslular, namussuzlar kadar cesur olmalı.’ Biz cesur olmak zorundayız. Taraf olurken cesur olacağız.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.